موج
کدخبر : ۳۵۳۵۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353584

به گزارش موج:

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آستانه هفته جهانی کارآفرینی ضمن اعلام برنامه های این هفته گفت: یکی از مهمترین اهداف رویدادهای این هفته، تقویت اکوسیستم کارآفرینی کشور از طریق بالا بردن گرایش های کارآفرینانه در بین جامعه به ویژه جوانان است تا از طریق ترفیع جایگاه کارآفرینی، مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار توسط عموم جامعه باشد

به گزارش خبرگزاری موج، رحیم سرهنگی با اشاره به اینکه هفته جهانی کارآفرینی (GEW) یکی از بزرگترین رویدادهای هماهنگ جهانی برای ترویج و توسعه کارآفرینی است گفت : بزرگداشت این هفته هر ساله در بازه زمانی هفته سوم ماه نوامبر(هفته آخر آبان ماه) برگزار می شود. .

سرهنگی افزود:  بدین منظور برنامه هایی را با مشارکت همه ذینفعان و با هدف تقویت همکاری بین کارآفرینان، سرمایه گذاران، سیاستگذاران، محققان و نهادهای پشتیبان کارآفرینی، در راستای ایجاد و تقویت اکوسیستم های کارآفرینی اجرا می کند که به ایجاد اشتغال، سرعت بخشیدن به نوآوری و رشد اقتصادی منجر می شود.

سرهنگی تصریح کرد: مراسم گرامیداشت این هفته به صورت همزمان و هماهنگ در بیش از 180 کشور با مشارکت بیش از 20 هزار نفر در قالب 40 هزار فعالیت و برای بالغ بر 10 میلیون نفر برگزار می شود.

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بنا بر رسالت و ماموریت های محوله، هر سال در سطح استان های سراسر کشور نسبت به بزرگداشت این هفته از طریق برگزاری رویدادهای مختلف ترویجی نظیر کارگاه های آموزشی، جلسات گپ و گفت دوستانه با کارآفرینان و ارائه تجارب آنان، ارائه آموزش و مشاوره رایگان کارآفرینی، پخش کلیپ ها، فیلم ها، کافه های کارآفرینی مجازی و ... اقدام می کند.

سرهنگی ادامه داد: تاکنون بیش از 12 نهاد مشارکت کننده شامل دانشگاه‌ها، سازمان های مردم نهاد و مؤسسات بخش خصوصی،‌ ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان های سراسر کشور بیش از 300 برنامه را برای اجرا در طی این هفته سازمان‌دهی کرده‌اند.

وی با اشاره به ایام هفته کارآفرینی اظهار کرد: روزهای این هفته شامل  " 26 آبان ماه کارآفرینی و جهش تولید" ،" 27 آبان ماه کارآفرینی و کرونا"، " 28آبان ماه، کارآفرینی زنان"،" 29 آبان ماه، کارآفرینی و تعاون"،" 30 آبان ماه، کارآفرینی دیجیتال"،" اول آذرماه، کارآفرینی و جوانان و دانشجویان"، " دوم  آذرماه، کارآفرینی و کودک و نوجوان"  است.

 سرهنگی در ادامه توضیح داد: در سال جاری با درنظر گرفتن شرایط موجود و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، برنامه ریزی هایی لازم به عمل آمده تا بزرگداشت این هفته که از تاریخ 26 آبان تا 2 آذر ماه است، از طریق فضای مجازی و به صورت غیرحضوری انجام شود.

وی ادامه داد: برنامه های مختلفی  توسط دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت ادارات کل کشور برنامه ریزی شده، که برخی از آنها شامل رونمایی از سند توسعه کارآفرینی (پنج رکن اصلی و 17 برنامه تحول آفرین)،  رونمایی از باشگاه کارآفرینان نوجوان آنلاین،  برگزاری بیش از 60 برنامه ملی آنلاین و 300 برنامه مختلف استانی آنلاین(وبینارهای آموزشی مرتبط نظیر کارآفرینی دیجیتال، صنایع خلاق، تشریح فرصت های کارآفرینی در مناطق مختلف گردشگری کشور، سینما کارآفرینی، دهکده گیاهان دارویی، گپ و گفت با کارآفرینان برتر استانها و ارائه تجارب آنها، کارگاههای آموزشی در حوزه کارآفرینی) توسط هریک از ادارات کل استان ها می شود.

به گفته  مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمامی هموطنان علاقه مند به عنوان مخاطبان وبینارهای یاد شده، می توانند به صورت رایگان در بستر فضای مجازی از رویدادها استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها