موج
کدخبر : ۳۴۸۸۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348880

سردار مرتضی طلایی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص شهادت ساسان امیرخانی پستی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مرتضی طلایی در جدیدترین پست اینستاگرام خود نوشت:

نام این گل رعنا، شهید #ساسان_امیرخانی است. آخرین شهید مرزبانی ناجا که در سردشت و در حین دفاع از مرزهای وطن، در خون پاک خود غلطید تا پای اشرار به این خاک مقدس اسلامی نرسد. در حدیثی از امام زین‌العابدین حضرت سجاد(ع) خوانده‌ایم:

"هر چشمی در روز قیامت گریان است، مگر سه چشم: چشمی که در راه خدا بیدار مانده (و نگهبانی داده) است، چشمی که از حرامهای الهی بسته باشد، و چشمی که از ترس خدا گریسته است.. " مرزبانان ما مصداق این حدیث شریف‌اند که مظلوم اما مقتدر، از دل کوههای سر به فلک کشیده، تا دشت‌های سوزان و کویری تا موج‌های خروشان دریا، در لباس مقدس سربازی، در ارتش و سپاه و نیروی انتظامی، دست بر قبضه سلاح، ایستاده‌اند تا مردم در شهرها آسوده زندگی کنند.

داغ شهادت این عزیزان، سرد شدنی نیست! آنها به عهد خود با خدا، ملت و سرزمین مقدس‌شان وفا کردند و گرانبهاترین دارایی خود را فدا نمودند. هیچ قلمی قادر نیست حتی عظمت یک ساعت از تلاش‌های مرزبانان را توصیف نماید! آن لحظاتی که در شب و روز، چشم‌های پر از غیرت و ایمان‌شان، تا عمق افق را جستجو کرده تا اجازه ندهند، خاک و آب و آسمان این سرزمین، به وجود دشمن، ملوث گردد.

نمی ‌توان از نظر دور داشت که امکانات و تجهیرات مرزبانی با گذشته‌ها قابل مقایسه نیست. برای اطلاع بیشتر میتوان به کتاب خاطرات امیر مرحوم، سرتیپ #نجفدری ، کهنه سرباز نیروی انتظامی مراجعه کرد تا تصویر بهتری از اوضاع مرزها در قبل و بعد از انقلاب به دست آورد اما در عین حال، این پیشرفت‌ها، هنوز تا نقطه مطلوب، فاصله دارد. #ایران عزیز ما، در قلب یکی از پر مخاطره‌ترین مناطق جهان واقع شده و امنیت مرز، از مولفه‌های راهبردی امنیت ملی ماست. ارتقای تجهیزات و امنیت #مرزبانان ، اولویتی جدی است که از وزارت امور خارجه، تا سازمان مدیریت، مجلس شورای اسلامی و نیروهای مسلح، می‌بایست با نگاهی ویژه به آن بپردازند. عهد سرباز، سر باختن و دریغ نکردن از جان است! نیروهای مقتدر مسلح ما، ذره‌ای در این امر، کاستی نداشته‌اند و امروز همه می‌بایست، در پاسخ به این همه جانبازی و فداکاری، نسبت به این امر، اهتمام ویژه بورزند.

شهادت این سرباز رشید وطن و همه شهدای مظلوم مرزبانی را به محضر بقیه‌الله الاعظم(عج)، فرمانده معظم کل قوا، خانواده این شهدا ،فرماندهان‌شان و ملت بزرگ ایران، تبریک و تسلیت عرض نموده و از پیشگاه خداوند متعال برای شهدا طلب علو درجات و برای خانواده‌هایشان، طلب صبر و اجر می‌نمایم.

#امنیت_اتفاقی_نیست

#امنیت_مرزبان

#مرتضی_طلایی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    روحت شاد دلاور شهادتت مبارک هرچند داغت برا پدر مادرت سخته خداوند بهشون صبر بده واز طرف دیگه بهشون به خاطر داشتن چنین فرزند صالحی تبریک میگم .ایران پیروز است الله اکبر.

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها