موج
کدخبر : ۳۴۶۳۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346393

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 76 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یک شنبه 30 شهریور 99 با شاخص 76 در وضعیت سالم قرار دارد و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، حاکمیت جو آرام در صبحگاه روز یکشنبه (30 شهریور 99) همراه با افزایش تردد خودروها سبب خواهد شد کیفیت هوای شهرتهران در برخی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

در طول روز با افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کاهش غلظت آلاینده‌ها و احتمال بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در نخستین ساعات روز دوشنبه (31 شهریور 99) با افزایش تردد خودروها و برقراری جو آرام، انتظار می‌رود در برخی ساعات صبحگاه غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. عدم وزش باد مؤثر در طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوای مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهند ماند.

شایان‌ذکر است با تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک در ساعات پایانی دوشنبه بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و بنابراین پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها