موج
کدخبر : ۳۴۵۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345118

مدیرعامل بنیاد احسان ستاد فرمان اجرایی امام خمینی (ره) :

قرار است امسال در طرح پویش مشق احسان ستاد فرمان اجرایی امام خمینی (ره) ، با کمک خیرین و حمایت های مردمی بیش از یک میلیون بسته کمک تحصیلی و نوشت افزار، به صورت هوشمند بین دانش آموزان کم بضاعت توزیع شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمد ترکمانی مدیرعامل بنیاد احسان با اشاره به آغاز سومین پویش ملی نقش مشق احسان در سراسر کشور گفت: متاسفانه تا پیش از آغاز انقلاب اسلامی شاهد عقب‌ ماندگی های زیادی در حوزه آموزش کشور بودیم بطوریکه از 27 میلیون نفری که در آن زمان سنی بالای 6 سال داشتند، بیش از 52 درصد آنها بی‌سواد بودند اما با تلاش های صورت گرفته امروز بیش از 90  درصد کشور باسواد هستند.

وی با ذکر اینکه این ستاد نهضت مدرسه‌سازی را نیز آغاز کرد و در حال حاضر 1500 مدرسه در مناطق مختلف کشور که اکثرا در مناطق محروم قرار دارند، ساخته شده است اشاره ای هم به راه‌اندازی پویش ملی مشق احسان  کرد و با ذکر اینکه ‌این پویش سه سال است که به همت مردم جهادی و مردم خیر برگزار شده و یکی از مؤثرترین پویش های آموزشی در ایران محسوب می‌شود  گفت: طی دو سال قبل از طریق راه‌اندازی این پویش 400 هزار بسته آموزشی تهیه و توزیع شد که امسال این آمار به بیش از یک میلیون بسته رسیده که ارزش هر کدام به بیششتر از 150 هزار تومان است.

مدیرعامل بنیاد احسان ادامه با تاکید برایانکه بسته‌های امسال به دلیل شرایط کرونا متفاوت از بسته‌های سال گذشته است: از آنجایی که در مناطق محروم و روستاها دسترسی به مؤسسات آموزشی مناسب نیست و یا وجود ندارد بخشی از این بسته‌ها در مورد محتواهای آموزشی در نظر گرفته شده است. در واقع بسته های امسال بسته هایی هوشمند هستند. ضمن آنکه با این اقدام از تعطیلی بیش از 100 کارگاه تولید کننده این محصولات نیز جلوگیری شده است.

 ترکمانی به کارکرد استعداد یابی بسته های سال جاری نیز اشاره کرده وگفت:‌همچنین از طریق این بسته‌ها استعدادیابی دانش‌آموزان مورد پیگیری قرار می‌گیرد چرا که تا کنون دانش‌آموزان مناطق محروم استعدادهای آنها به خوبی کشف نشده است و گروه‌های جهادی و مردمی فعال شده‌اند تا در این زمینه اقدام کنند و زمانی که استعدادها شناسایی شد در کانون‌های احسان از ظرفیت دانش‌آموزان استفاده می‌شود.

وی  همچنین به پشتیبانی آموزشی، ارائه محتوای کمک آموزشی، بهره‌مندی از تکنولوژی واقعیت افزوده از جمله ویژگی‌های بسته‌های آموزشی امسال  نیز اشاره کرده و گفت : از سویی در بسته های یاد شده به ، موضوع پیشگیری از کرونا از طریق بسته‌ها نیز توجه شده بطوریکه در این بسته ها چند قلم محصول بهداشتی نیز قرار داده شده است.

مدیرعامل بنیاد احسان با بیان اینکه پیش بینی می شود با توجه به شرایط موجود و افزایش بیکاری ، شمار دانش آموزان کم بضاعت به بیش از 2  میلیون نفر در کشور رسیده باشد گفت: در همین راستا و برای شناسایی بهتر و هدفمند این کودکان ،‌ در همه استان‌ها شورای مشق احسان تشکیل شده و مسؤولان استانی اقدامات لازم را با کمک مردم جهت شناسایی دانش‌آموزان نیازمند انجام می‌دهند.

وی همچنین در خصوص تعامل با آموزش و پرورش و بخصوص در مورد تامین تبلیت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان نقاط محروم گفت: فعالیت های ما کاملا با وزارت آموزش و پرورش هماهنگ است. برای تامین تبلت نیز مذاکراتی صورت گرفته که در صورت نهایی شدن اعلام می شود . ضمن اینکه در حال برنامه ریزی راهکاری هستیم تا شهروندان و خیرینی که تمایل دارند بتوانند به صورت اقساطی تبلت و گوشی بخرند و از طریق ما آنها را به کودکان شناسایی شده کم بضاعت هدیه دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها