موج
کدخبر : ۳۴۴۱۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344172

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از احتمال ترک تحصیل ۳۶ درصد دانش‌آموزان با بسته شدن مدارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد کریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در اجلاس سی و چهارم رؤسا و مناطق آموزش و پرورش سراسر کشور با اشاره به اقدامات کشورها در مقابله با کرونا ، اظهار کرد: بررسی‌های که در زمینه تجارب کشورها در برابر کرونا داشتیم، ۳۰ کشور بررسی شد.

وی ادامه داد: بسته شدن مدارس یکی از وضعیت‌هایی بوده که از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته است و ۹۰ درصد دانش‌آموزان را شامل شده است.

کریمی افزود: بر اساس تحقیقی که بعد از ابولا انجام شد، بسته بودن مدارس اثرات نامطلوبی دارد و نرخ ثبت‌نام دختران ۱۶ نقطه درصدی کاهش و اشتغال آنها ۱۹ نقطه درصدی افزایش داشته است.

وی افزود: بسته شدن مدارس بر ترک تحصیل تأثیر می گذارد و ۳۶ درصد احتمال بیشتری برای ترک تحصیل است. پس یکی از ظرفیت‌های مهم بازنگه داشتن مدارس است.

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: چرا باید مدارس را باز کنیم؟ چون هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود و نباید در برابر آن موضع منفی بگیریم. در آموزش مجازی در  بهترین  حالت بخشی از آنچه است که در آموزش حضوری دانش‌آموزان یاد می‌گیرند همچنین بستر فناوری و عدم مهارت معلمان نیز نباید نادیده گرفت.

کریمی افزود: دو مطالعه انجام دادیم که مشخص شد مهارت‌های فناوری معلمان ما برای آموزش مجازی بالا نیست و لازم است که معلمان از آموزش ‌های سنتی فاصله بگیرند و همچنین مهارت‌های یادگیری در بستر مجازی به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟