موج
کدخبر : ۳۴۱۲۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341280

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران به دلیل فوت پسر نوجوان در پارک لاله به حناچی تذکر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در تذکری به شهردار درباره مرگ پسر نوجوان در پارک لاله تهران اظهار داشت:‌در سال‌های اخیر شاهد حوادث تلخی از این نمونه در بوستان‌ها و فضاهای عمومی تهران بوده‌ایم.

وی افزود: فوت فاطمه کودک 5 ساله بر اثر سقوط آب‌نمای پارک کوهسار و فوت کودک 6 ساله در استادیوم آزادی بر اثر برق‌گرفتگی نمونه‌هایی از حوادث رخ داده در فضاهای عمومی تهران بوده است.

بیشتر بخوانید:

مرگ نوجوان 14 ساله و سکوت مدیریت شهری!!/ دراوج کرونا شهروندان در فضای سبز هم امنیت ندارند

چه پیمانکار مقصر باشد یا چه مسئولان نظارتی در شهرداری؛ قاطعانه با آنها برخورد خواهیم کرد

پنهان شدن شهرداری در سایه پیمانکاران شهری؛ سکوت و شانه خالی کردن شهرداری تا کجا ادامه دارد؟

این عضو شورای شهر تهران گفت: همچنین فوت نوجوان 13 ساله در حوضچه بوستان الغدیر، فوت کودک دیگر در بوستان مجاور بیمارستان شهید فهمیده به دلیل برق‌گرفتگی و جانباختن دو عابر پیاده در حادثه واژگونی یک دستگاه جرثقیل در پیاده‌رو نمونه‌های دیگری از حوادث در فضاهای عمومی طی سال‌های اخیر بوده است.

نوری تأکید کرد: در حال حاضر نارسایی در آگاهی و ضعف در تخصیص بودجه کافی برای دستیابی به اهداف مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست وجود دارد که علاوه بر رفع این موضوع باید پایش‌های ادواری از وضعیت بهداشت، ‌ایمنی و محیط زیست فضاهای عمومی انجام گیرد.

وی گفت:‌در سند برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهر تهران، شهرداری مسؤول اصلی حفظ ایمنی در فضاهای عمومی شهر است ولی متأسفانه علیرغم پیگیری مستمر من و سایر اعضای کمیسیون سلامت و محیط زیست همچنین برگزاری جلسات متعدد با شهردار تهران و سایر معاونت‌های مربوطه اقدامات لازم  جهت افزایش ایمنی فضاهای عمومی صورت نگرفته است.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: از شهردار تهران درخواست دارم احکام پیش‌بینی شده در برنامه پنج‌ساله سوم در حوزه ایمنی و افزایش تاب‌آوری شهری به ویژه ماده 89 برنامه را که بر بازنگری در ساختار HSE  شهرداری تهران تأکید دارد، انجام دهد تا در آینده شاهد تکرار وقوع چنین حوادث تلخی برای شهروندان نباشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها