موج
کدخبر : ۳۳۰۵۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330529

پاسخ استاندار خوزستان به آلوده بوده آب اهواز به وبا:

استاندار خوزستان با رد انتشاراخباری مبنی بر آلوده بودن آب اهواز به وبا و غیرقابل مصرف بودن، در حال حاضر آب شرب این شهر هیچ مشکل بهداشتی خاصی ندارد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، ضمن رد این اخبار منتشر شده در فضای مجازی که آب اهواز را آلوده به وبا و چند بیماری دیگر عنوان کرده اند، گفت: استان خوزستان به دلیل شرایط اقلیمی هرسال در ۲ مقطع اردیبهشت و آبان با شیوع وبا رو به رو می‌شود اما هم اکنون هیچ موردی از ابتلا به وبا در خوزستان نداشته‌ایم.

غلامرضا شریعتی با اشاره به لزوم مراقبت برای جلوگیری از شیوع وبا همزمان با اوج گیری کرونا  افزود: شهرداران و فرمانداران مکلف شده‌اند مانند هر سال، لایروبی و آهک‌پاشی در شهرها را مد نظر قرار دهند و در روستاها نیز بخشداران و دهیاران این اقدامات را انجام دهند.

به گفته شریعتی، شهروندان اهوازی می توانند با اطمینان از سلامت کامل آب این شهر و بدون توجه به شایعات منتشره، از آب لوله کشی استفاده کنند.

 در همین خصوص سعید رضوانی مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خوزستان نیز در گفتگو با خبرگزاری موج با رد خبر آلوده بودن آب مصرفی شهر اهواز اعلام کرد: براساس اعلام رسمی آزمایشگاه کنترل کیفی و بهداشتی آب و فاضلاب اهواز و آزمایشگاه آب شبکه بهداشت شهرستان اهواز، در حال حاضر آب آشامیدنی این شهر از لحاظ بهداشتی کاملا سالم و به دور از هر گونه آلودگی است.

وی با ذکر اینکه آب آشامیدنی شهر اهواز و مجموعه های تابعه به صورت روزانه توسط عوامل بهداشت و شرکت آب و فاضلاب اهواز کنترل می‌شود گفت: از شهروندان گرامی درخواست می‌شود به شایعاتی از این قبیل توجه نکنند و اخبار درست را از منابع معتبر نظیر صدا و سیما،خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و جراید دریافت کنند. ضمن آنکه مسلما با پیگیری از طریق مراجع قضایی با عوامل انتشار دهنده این خبر دروغ  که موجب نگرانی مردم شده اند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها