موج
کدخبر : ۳۳۰۳۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330389

موج گزارش می دهد؛

​امروز برای چندمین بار در طول عمر شورای پنجم، تعدادی از اعضای شورا در اعتراض به نحوه اداره جلسه صحن شورا را ترک کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، انگار قرار نیست سریال قهر اعضای شورای شهر پایانی داشته باشد. سریالی که هنرپیشگانش تاکنون بارها صحنه را ترک کردند و دوباره با پادرمیانی بقیه اعضا به جلسات بازگشتند. حجت نظری، بهاره آروین، مجید فراهانی، حسن خلیل آبادی از جمله اعضایی بودند که در طول دو سال و نیم گذشته، در اعتراض به رویه جلسه شورا و به عناوین مختلف، جلسه را با قهر ترک کردند.

این سریال اما امروز به شکل جدی تر و البته در قالب جدیدتری دنبال شد. در این جلسه شورای شهر؛ این بار به جای قهر یکی از اعضا، در رویه ای نوین، سه نفر از اعضای شورا با هم صحن را ترک کردند. ماجرا از جایی آغاز شد که در جریان بررسی دستور جلسه تمدید مصوبه تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای آب رسانی اضطراری شهر تهران و تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب، برخی از اعضا درخواست کردند تا این طرح به کمیسیون تخصصی بازگشت داده تا بررسی های بیشتری در این رابطه انجام شود. محمد سالاری درباره این موضوع گفت:‌ یک سال پیش و حدود 14 اردیبهشت مصوبه‌ای در شورا تصویب شد که طی بندهای مختلف آن، مجموعه‌ای از عوارض برای شهروندان در زمینه انشعاب و آبونمان در نظر گرفته شد. ضمن آنکه قرار بر این بود که این عوارض در مسیرهایی از جمله توسعه انشعاب و مشکلات آب و فاضلاب پایتخت استفاده شود.

وی افزود: همچنین بر اساس تبصره 9 این مصوبه؛ شهرداری باید با همکاری آبفا طی سه ماه لایحه به شورای شهر ارائه دهد ولی اکنون نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه آبفا به تنهایی برای شورا نامه فرستاده و اکنون این نامه تبدیل به دستور جلسه شده است.

با این وجود این پیشنهاد مورد موافقت اعضا قرار نگرفت و کلیات آن نیز در شورا به تصویب رسید.

ماجرای اصلی ولی از همین جا شروع شد. یعنی زمانیکه رئیس شورای شهر در همین زمینه اعلام کرد: پیشنهادی به هیئت رئیسه رسیده که آن را در صحن بررسی نمی کنیم بلکه آن را در جلسه هیئت رئیسه مورد بررسی قرار می گیرد. ولی این موضوع مورد اعتراض شدید محمد سالاری قرار گرفت که با فریاد خطاب به هاشمی گفت: شما حق ندارید بدون آنکه دلیل قانع کننده ای برای اعضا بیاورید، پیشنهادات را مطرح نکنید. این نحوه اداره شورا سنتی است.

علیخانی نیز در تأیید نظرات سالاری گفت: آقای هاشمی.... شما حق ندارید پیشنهادات ما را وتو کنید. اگر قرار است این پیشنهادات وتو شود؛ ما اینجا چه می کنیم؟

اما این سخنان باعث نشد تا هاشمی از موضع خود کوتاه بیاید و با لحنی تند خطاب به منتقدان گفت: اگر بخواهید؛ می توانید اینجا ننشینید! این پاسخ، همانطور که انتظار می رفت به مذاق منتقدان وی چندان خوش نیامد و باعث شد تا پس از این جواب رییس شورای شهر، علیخانی، سالاری و خلیل آبادی، صحن علنی شورا به نشانه اعتراض ترک کنند. اقدامی که باید از آن به عنوان فصل جدیدی از سریال قهر و آشتی اعضای شورای شهر پنجم یاد کرد. این درحالی است که با وجود دو قطبی بودن شورای چهارم و بحث های تند و تیزی که در آن مطرح می شد، کمتر در آن شاهد قهر اعضا و ترک کردن صحن از سوی آنها بودیم.   

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها