موج
کدخبر : ۳۲۹۹۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329975

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از روش های جدید سرقت موبایل در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ رضا موذن  معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به گزارش وقوع سرقت گوشی های تلفن های همراه با شیوه و شگرد اغفال در سطح معابر و اماکن عمومی، اظهار کرد: استفاده از تلفن همراه بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی و عدم توجه به توصیه‌های پلیسی توسط شهروندان، سارقان را به ارتکاب موبایل قاپی ترغیب می‌کند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا افزود: سارقان در این روش، سوژه های خود را که اغلب از میان زنان، کودکان و افراد کهنسال است، انتخاب کرده و پس از دریافت گوشی تلفن همراه از آنان به بهانه هایی همچون تماس ضروری با خانواده و آشنایان، اقدام به سرقت می کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پلیس با اجرای طرح های عملیاتی مستمر برخورد قاطعانه با این گونه جرایم را در دستور کار دارد، تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با سرعت و دقت نسبت به پی جویی این قبیل پرونده ها اقدام و بازگرداندن اموال مسروقه به مال باختگان را در اولویت قرار می دهند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در پایان به والدین توصیه کرد: از در اختیار قرار دادن گوشی‌ های گران قیمت به کودکان خودداری تا زمینه سرقت برای سارقان فراهم نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها