موج
کدخبر : ۳۲۷۷۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327777

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران کیفیت هوای تهران دوشنبه 8 اردیبهشت 99 خبر داد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران کیفیت هوای تهران دوشنبه 8 اردیبهشت 99 خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 77 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با وجود شرایط جوی نسبتاً آرام و آسمان نیمه ابری در نخستین ساعات روز دوشنبه (8 اردیبهشت 99) به همراه تردد خودروها، با کاهش کیفیت هوای شهر تهران در برخی مناطق پرتردد روبه‌رو خواهیم شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به‌ تدریج در طی روز با افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و احتمال می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار بگیرد.

وی بیان کرد: در شامگاه دوشنبه با کاهش تندی باد و افزایش تردد خودروها تا حدودی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا نخستین ساعات روز سه‌شنبه (9 اردیبهشت 99) و آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها افرایش پیدا کرده و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار داشت: رفته‌ رفته با افزایش تندی باد و رشد ناپایداری جوی طی ساعات بعدازظهر، از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است در اواخر وقت سه‌شنبه با تداوم وزش باد مؤثر، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل‌قبول باقی بماند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها