موج
کدخبر : ۳۲۷۵۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327523

معاون توسعه وزارت بهداشت با اشاره به کمک 15 میلیاردی خیران گفت: این سهم در جاهایی هزینه می‌شود که مورد نیاز وزارت بهداشت است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدکامل تقوی‌نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت در خصوص اقدامات دولت در بحران کرونا در ارتباط زنده تلویزیونی گفت: در پی اقدامات مهمی که دولت برای مبارزه با کرونا تصمیم‌گیری کرده قرار بر این است که در قالب ماده 172 قانون مالیات‌های مستقیم، کمک‌های نقدی و غیر نقدی افراد حقیقی و حقوقی که در اسفندماه و در سه ماه سال جاری برای تامین و لوازم مصرفی مورد نیازهای بیمارستان‌ها، مراکز دولتی، تحت پوشش تامین اجتماعی و نیروهای مسلح این هزینه‌ها به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی در سال پرداخت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ماده 172 قانون مالیات دارای حمکی است که بر اساس آن اینگونه از مواردی که صرف تقویت مراکز درمانی و آموزشی خواهد شد به عنوان هزینه قابل قبول در منبعی که موعدیان اعلام می‌کنند قرار می‌گیرد گفت: این فرصت بسیار مناسبی است تا از مردم عزیز خصوصا افرادی که در شهرستان‌ها پروژه‌هایی را دارند درخواست کنیم که تجهیزات مصرفی مورد نیاز بیمارستان‌ها را خریداری کنند تا هزینه‌های قابل قبول مالیاتی آنها کاهش پیدا کند و از درآمد مشمول مالیات آنها کسر شود. این موضوع در مالیات آنها اثر مستقیم خواهد داشت خصوصاً اینکه باید توجه کنیم در برخی از بیمارستان‌ها طی روزهای آتی تجهیزات خاصی مورد نیاز خواهد بود و نیاز است آزمایشگاه‌ها و ونتیلاتورها و تخت‌های ویژه گسترش پیدا کند.

وی گفت:با کمک فرابورس نماد نیکوکاری در این مجموعه تعریف شده در نماد نیکوکاری دو نماد «کرونا یک» و «کرونا دو» تعریف شده است در کرونا یک، مردم سهام را خریداری می‌کنند و تمام این سهام و رشد آن را برای مبارزه با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهند در کرونا دو نیز سهام خریداری می‌شود و منافع حاصل از آن در بخش بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.

به گفته معاون توسعه وزارت بهداشت، تاکنون ۳۰ هزار نفر از حقیقی و حقوقی از این نماد ارزشمند استقبال کردند و  تا کنون حدود ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در کرونا یک اعتبار دریافت کردیم و در کرونا دو نیز ۱۵ میلیارد تومان خیرین سرمایه گذاری کرده اند.

وی گفت: این سهم در جاهایی هزینه می‌شود که مورد نیاز وزارت بهداشت است، هیأت 9 نفری از افراد صاحب نام بخش سلامت و معتمدین بازار سرمایه به عنوان هیأت امنا تعریف شده و هزینه‌ها زیر نظر آنها انجام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها