موج
کدخبر : ۳۲۶۲۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326242

معاون اجتماعی پلیس فتا به کلیپ آلوده کردن درختان و صندلی ها توسط فرد معلوم الحال به ویروس کرونا در فضای مجازی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که در آن فردی اقدام به انتشار ویروس کرونا بر روی صندلی، تیرهای چراغ برق و تنه درختان می کرد، با توجه به تاثیر منفی این عمل در امنیت روانی هموطنان این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ پاشایی تصریح کرد: در بررسی های اولیه و شناسایی محل وقوع جرم در استان آذربایجان شرقی با اقدامات فنی و تخصصی پلیس فتا استان ، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با اخذ دستور قضایی ، وی در محل اقامت خود دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی گفت : در تحقیقات به عمل آمده و با استخراج ادله جرم فرد متهم ضمن اقرار به جرم خود ، دلیل اصلی این اقدام مجرمانه را شوخی و سرگرمی عنوان کرد وبا توجه به بروز حالات و رفتارهای خاص در متهم ، وجود مشکلات روحی و روانی و وسواس فکری به عنوان عامل اصلی این رفتار نابهنجار و مجرمانه در وی تایید شد و طی آزمایشات تخصصی توسط کادر پزشکی استان هیچ گونه علایمی دال بر وجود بیماری کرونا در متهم مشاهده نشد.

این مقام انتظامی افزود : در روزهای گذشته نیز افرادی اقدام به تهیه و بارگذاری کلیپ هایی با مضمون مشابه در فضای مجازی کرده بودند که ضمن شناسایی و دستگیری این متهمان مشخص شد عامل اصلی بروز این رفتار مجرمانه صرفا شوخی و سرگرمی بوده که با توجه به ارتکاب به فعل مجرمانه و تشویش اذهان عمومی با استناد به ماده ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی فصل جرایم رایانه ای متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.  

سرهنگ پاشایی بیان داشت : پلیس فتا بر حسب ماموریت های ذاتی و محوله خود با " رصد دقیق اخبار و مطالب بارگزاری شده در فضای مجازی مرتبط با ویروس کرونا در کارگروه ویژه " در صورت مشاهده هر گونه مطالب و کلیپ های دروغین و خلاف واقعه که باعث تشویش اذهان عمومی و ایجاد نگرانی و اضطراب در هموطنان شده باشد ، برابر قانون برخورد خواهد کرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از هموطنان خواست در صورت مشاهده و و گزارش موارد مشکوک با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی مراجعه کنند و موضوع را جهت رسیدگی سریع تر با این پلیس در میان بگذارند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها