موج
کدخبر : ۳۲۱۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321579

مردانی خبر داد؛

متخصص بیماری‌های عفونی با رد ادعای مطرح شده درخصوص ابتلای ۳۰ تا ۴۰ درصد تهرانی‌ها به ویروس کرونا تا پایان سال گفت: منطقی نیست که بگوییم تا پایان سال ۳۰ تا ۴۰ درصد تهرانی‌ها به کروناویروس مبتلا خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  مسعود مردانی ، متخصص بیماری‌های عفونی با تکذیب مطلب منتشر شده در فضای مجازی از قول خود مبنی بر ابتلای ۳۰ تا ۴۰ درصد تهرانی‌ها به ویروس کرونا تا پایان سال اظهار کرد: طبق مطالعات صورت گرفته و نظر کارشناسی اپیدمیولوژیست‌های دانشگاه هاروارد، «۳۰ تا ۷۰ درصد مردم دنیا تا یک سال آینده» به این بیماری مبتلا خواهند شد.

این متخصص بیماری‌های عفونی تاکیدکرد: تا پایان امسال مدت زمان کمی باقی مانده است و به هیچ عنوان منطقی نیست که بگوییم تا پایان سال ۳۰ تا ۴۰ درصد تهرانی‌ها به کروناویروس مبتلا خواهند شد.

وی افزود: طی دو مقاله منتشر شده در هفته گذشته مشخص شده است که ژن بیماری در افراد متفاوت است. در برخی افراد ژن L و در برخی ژن S فعال و جالب است که با انتقال‌های مجدد از شدت علائمش کاسته می‌شود. 

مردانی در یک برنامه تلویزیونی خاطرنشان کرد: احتمالا تا یک یا دو ماه آینده نیاز به بستری مبتلایان به کرونا را در بیمارستان نداشته باشیم. از این رو از مردم می‌خواهیم در این مدت به توصیه‌ها عمل و از سفر به سایر نقاط خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها