موج
کدخبر : ۳۲۱۰۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321097

محسن هاشمی:

رییس شورای شهر تهران گفت: بودجه شهرداری براساس بودجه نقد و غیر نقد تعریف شده و در بخش نقد، تهاتر و فروش املاک پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران در پایان جلسه علنی امروز شورا در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران اظهار کرد: حدود ۲ الی ۳ هفته است که اعضای شورا درگیر بررسی بودجه شهرداری هستند و علیرغم مشکلاتی که اپیدمی کورونا ایجاد کرده، کمیسیون‌ها بودجه را بررسی و طی جلسات تلفیق و صحن توانستیم بودجه سال ۹۹ شهرداری را به تصویب برسانیم و این مصوبه به فوریت به هیئت تصویب ارسال می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد: بودجه ۳۰ هزار و ۵۴۷ میلیاردی شهرداری تهران در سال ۹۹ با تأیید نهایی هیئت تطبیق در اختیار شهرداری قرار گیرد و شهرداری تهران نیز تلاش ویژه خود را برای کسب درآمد پیش بینی شده انجام دهد تا شاهد سال پرباری باشیم.

وی در خصوص بررسی یک دو فوریت فروش برخی از املاک شهرداری تهران اظهار داشت: یکی از مشکلات شهرداری بالا رفتن قیمت املاک بود که برخی از معاملات بیش از سقف اختیارات شهرداری بود که پیشنهاد شد سقف اختیارات را افزایش دهند که شهردار با آن موافقت نکرد و اعلام شد مواردی که نیاز به مجوز داشته باشد، در صحن مطرح شود و امروز طی دو فوریتی، ۱۱ ملک مورد بررسی قرار گرفت که جز فروش ساختمان اطلاعات با فروش باقی املاک، موافقت شد و شهرداری می‌تواند با تهاتر و فروش این اموال، درآمدهای مورد نیاز خود را کسب کند.

هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص اینکه شهرداری تهران برای کسب درآمد و حل مشکلات خود مجبور به ملک فروشی شده، آیا می‌تواند در سال آینده ۳۰ هزا رو ۵۴۷ میلیارد کسب درآمد کند؟ گفت: این سوال سختی است ولی بودجه شهرداری براساس بودجه نقد و غیر نقد تعریف شده و در بخش نقد، تهاتر و فروش املاک پیش بینی شده است.

رئیس شورای شهر درپاسخ به پرسشی در خصوص اینکه نمی‌شد ملک اقدسیه به جای فروش به مکانی برای درآمدزایی شهر تهران تبدیل شود؟ گفت: در مورد ملک اقدسیه صحبت نمی‌کنم زیرا فروش آن در صحن رأی آورده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها