موج
کدخبر : ۳۱۴۰۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314054

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 59 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز شنبه  ۲۸ دی ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 83 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 59 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در بامداد روز شنبه (28 دی 98) باوجود افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته، کیفیت هوای پایتخت در محدوده سالم قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از وزش باد و وضعیت مساعد جوی طی ساعات گذشته است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: در طول روز آسمان ابری همراه با بارش پراکنده، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهدکرد و احتمال می‌رود کیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی بماند.

وی افزود: در اواخر وقت شنبه افزایش حجم ترافیک سبب تجمع آلاینده‌ها (به‌ویژه ذرات معلق) شده و برقراری شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

نظری بیان کرد: صبح روز یکشنبه (29 دی 98) نیز کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در طی روز یکشنبه افزایش بارش‌ و گاهی وزش باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها را تا حدودی فراهم خواهد کرد؛ بااین‌حال در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و به‌تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها