موج
کدخبر : ۲۸۱۰۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-281098

محسنی بندپی:

استاندار تهران گفت: همه ما موظف به مبارزه با قاچاق کالا هستیم اما در عین حال کالاهای ایرانی نیز باید از کیفیت مناسب برای جلب مشتری برخوردار باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشیم البته کیفیت کالاهای تولید داخل و قیمت مناسب آنها از مواردی است که باید به‌طور جدی مد نظر قرار گرفته شود.

وی افزود: نماینده شهرداری تهران متأسفانه در این جلسه حضور ندارد و این امکان وجود داشت که نماینده‌ای در راستای ارائه گزارش توسط شهرداری تهران در این جلسه حضور پیدا می‌کرد.

محسنی بندپی ادامه داد: جلوگیری جدی از وقوع آسیبی به نام قاچاق باید از اصول مهم قلمداد شود. در کنار آن نظارت بر قیمت و کیفیت کالای داخلی را نیز باید در دستور کار داشته باشیم.

استاندار تهران تاکید کرد: بر اساس تکالیف قانونی هر امری که به تولید داخل و کالای ایرانی لطمه بزند مورد رصد قرار خواهد گرفت. در حقیقت یک مبنای مهم در شرایط کنونی تقویت نظارت بر کالاها است. در خصوص لوازم و اموری که توقیف شده است باید هم اندیشی و تصمیم گیری لازم انجام شود تا از هدر رفت سرمایه‌های ملی جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد: قطعاً اموال توقیفی باید با ساز و کار مناسب تعیین تکلیف شوند. بعضاً برخی کالاها به دلیل آنکه با فناوری‌های روز همراه هستند اگر در اسرع وقت تعیین تکلیف نشوند دچار افت قیمت خواهند شد. بی تردید اقتصاد به هیچ عنوان دستور پذیر نیست و اساساً دولت نقش ارشادی در این بخش دارد. همه ما موظف به مبارزه با قاچاق کالا هستیم اما در عین حال کالاهای ایرانی نیز باید از کیفیت مناسب برای جلب مشتری برخوردار باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها