موج
کدخبر : ۲۷۷۲۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277200

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 57 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 17 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 54 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 57 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی و کیفیت هوا در ایستگاه مهرآباد، انتظار می رود در صبحگاه هفدهمین روز از اردیبهشت 98 افزایش موقتی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد.

نظری افزود: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده شود که در کاهش میزان آلاینده ها و به تبع آن بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه و تداوم آن تا صبحگاه روز چهارشنبه، انتظار می رود برخی ساعات صبحگاه همراه با افزایش نسبی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) باشد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با تغییر شرایط جوی در طول روز چهارشنبه و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) طی برخی ساعات، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت. همچنین تا روز آینده دما روند کاهشی خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها