موج

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در خصوص وضعیت استان لرستان گفت: ارتباط راهی برخی روستاهای استان لرستان هم چنان مسدود است و امدادرسانی از طریق امداد هوایی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‎‌احمر جمهوری اسلامی ایران درباره آخرین وضعیت سیل در کشور گفت: سال ۹۸ همراه با بارش‌های شدید باران همراه بود که متأسفانه چندین استان در کشور دچار سیلاب شدند.

وی گفت: سیلاب و آب‌گرفتگی معابر در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان بیشتر بود و امدادرسانی در این سه استان همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیان کرد: در استان گلستان به‌خصوص در آق‌قلا و گمیشان اسکان اضطراری هم چنان ادامه دارد و ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در اردوگاه‌هایی که توسط جمعیت هلال‌احمر ایجادشده است، اسکان اضطراری داده‌شده‌اند.

سلیمی بابیان این‌که وضعیت استان خوزستان رو به پایداری است، افزود: مشکل خاصی در استان خوزستان نداریم و وضعیت این استان به سمت پایداری پیش می‌رود، اما امدادگران و نجات گران در مناطق مختلف خوزستان حضور دارند و خدمات خود را ارائه می‌کنند.

امدادرسانی هوایی در استان لرستان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در خصوص وضعیت استان لرستان تصریح کرد: ارتباط راهی برخی روستاهای استان لرستان هم چنان مسدود است و امدادرسانی از طریق امداد هوایی انجام می‌شود و امیدواریم هر چه سریع‌تر مشکل ارتباطی روستاها توسط همکارانمان در وزارت راه و شهرسازی حل شود.

وی اضافه کرد: اقلام اولیه و غذایی توسط بالگردها به برخی روستاهای استان لرستان مخصوصاً در شهرستان علی گودرز انجام می‌شود و امید است هرچه سریع‌تر مشکل این چند روستا هم حل شود.

سلیمی در خصوص کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان این‌گونه عنوان کرد: هم‌وطنان از همان روزهای اول مانند همیشه به هم نوع خود کمک کردند و به‌نوبه خود از تمام این افراد کمال تشکر راداریم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به افرادی که تمایل دارند به افراد سیل‌زده کمک کنند، توصیه می‌کنیم کمک‌هایشان به‌صورت نقدی باشد تا بتوانیم به وضعیت پایداری استان‌های سیل‌زده بیشتر کمک کنیم.

سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: شماره ۹۹۹۹۹ به‌عنوان شماره‌حساب جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران معرف هم‌وطنان هست و مردم همیشه درصحنه می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به این حساب واریز کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها