موج
کدخبر : ۲۷۴۶۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274642

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 42 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 2 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 43 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 42 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با حاکمیت شرایط جوی ناپایدار در روز جاری (دوشنبه)، برای برخی ساعات بارش باران، وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه) و در بعدازظهر تندباد لحظه ای (با بزرگی بالاتر از 11 متربرثانیه) از سمت نواحی شمال غربی انتظار می رود.

نظری افزود: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی از شبانگاه، از سرعت باد کاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا صبحگاه روز سه شنبه، انتظار می رود در برخی ساعات آغازین سومین روز از اردیبهشت 98 افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده گردد.

وی بیان کرد: هرچند این شرایط پابرجا نخواهد بود و با تغییر وضعیت جوی در طول روز، برای برخی ساعات وزش باد شدید از سمت نواحی غربی پیش بینی می شود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده کاهش محسوسی خواهد یافت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، ناپایداری های جوی حاکم در روز جاری سبب تداوم شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد و انتظار می رود با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در روز سه شنبه، شرایط مساعد کیفیت هوا همچنان در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها