موج
کدخبر : ۲۷۳۲۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273258

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: همچنین برای امروز شنبه، رگبار و رعد و برق، احتمال بارش تگرگ به تدریج وقوع روان آب در شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، درمیان و خوسف پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا خندان رو، مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی  با اشاره به وضعیت جوی این استان در ۲۴ ساعت آینده افزود: مطابق با آخرین الگوی نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی، آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با وزش تندباد گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برای امروز شنبه، رگبار و رعد و برق، احتمال بارش تگرگ به تدریج وقوع روان آب در شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، درمیان و خوسف پیش بینی می‌شود.

خندان رو بیان داشت: فردا یکشنبه هم وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک، رگبار و رعد و برق شدید و بارش تگرگ همراه با روان آب در استان پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین آب گرفتگی معابر شهری و روستایی، سیلابی شدن مسیل‌ها به ویژه در شهرستان زیرکوه، درمیان، سربیشه، نهبندان، بشرویه سرایان، بیرجند، قاین، خوسف و بخش‌هایی از طبس و فردوس را خواهیم داشت.

سامانه بارشی چهارشنبه خارج می‌شود

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت جوی هوای استان در روز دوشنبه بیان کرد: طی این روز هم وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق شدید و بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

خندان رو از تشکیل مه، همراه با روان آب و آب گرفتگی معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل‌ها در روز دوشنبه خبر داد و افزود: این شرایط جوی بیشتر برای شهرستان زیرکوه، درمیان، سربیشه، بیرجند، نهبندان بخش‌هایی از قاین، سرایان و خوسف پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه تا روز چهارشنبه بارندگی‌های خوبی در استان داریم، اظهار کرد: سامانه بارشی روز چهارشنبه از خراسان جنوبی خارج می‌شود.

خندان رو با بیان اینکه از شهروندان خوستاریم از تجمع در مناطق سیلابی و روان آب‌ها خودداری کنند، افزود: در هنگام بروز روان آب‌ها از فیلم برداری خودداری کنند.

توصیه‌هایی به شهروندان

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین با توجه به شرایط جوی نامساعد و وزش بادهای شدید خواستاریم از حضور در مکان‌هایی مانند بند دره خودداری شود.

وی بیان کرد: از شهروندان خواستاریم با توجه به حجم بارش‌های رگباری سنگین، وقوع روان آب، آب گرفتگی معابر شهری و روستایی هشدارها و توصیه‌ها را جدی بگیرند.

خندان رو با بیان اینکه از شهروندان به خصوص روستاییان خواستاریم از توقف در مسیر رودخانه‌ها جدا خودداری کنند، افزود: همچنین دامداران از چرای دام در مسیر رودخانه‌های فصلی پرهیز کنند.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی این مدت خوسف با ۳۵ میلیمتر بارندگی بیشتری میزان بارندگی‌ها را داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها