موج
کدخبر : ۲۷۳۲۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273237

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 49 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 24 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 39 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 49 همچنان در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، طی برخی ساعات صبحگاه روز جاری (شنبه) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده خواهد شد که عمدتا ناشی از ازدیاد حجم تردد خودروها در اولین روز کاری هفته می باشد.

نظری افزود: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت باد افزوده خواهد شد به گونه ای که برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی انتظار می رود.

وی بیان کرد: این وضعیت جوی تا روز یکشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برخی ساعات به ویژه بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی و سرعت وزش باد خواهد بود که پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود نسبی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز یکشنبه افزایش جزئی خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز جاری (شنبه)، ناپایداری های جوی حاکم سبب برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد. بر این اساس انتظار می رود تا روز یکشنبه، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت همچنان در شرایط مساعد قرار داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها