موج
کدخبر : ۲۷۰۲۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270241

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 36 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 27 اسفند 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 58 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 36 در وضعیت پاک قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار در صبحگاه روز جاری (دوشنبه) می باشد و برای برخی ساعات وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی انتظار می رود که به تبع آن پراکندگی آلاینده ها از سطح شهر و برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: با کاهش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر، به تدریج از سرعت باد و میزان ابرناکی کاسته خواهد شد و احتمال می رود طی برخی ساعات شبانگاه افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده گردد. این وضعیت جوی تا صبحگاه روز سه شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: انتظار می رود شرایط برای تجمع آلاینده ها فراهم شود، هرچند وزش باد در برخی ساعات روز در کاهش موقتی آلاینده ها تاثیرگذار خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها تا روز سه شنبه، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها