موج
کدخبر : ۲۶۷۸۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267855

معزی در جمع خبرنگاران:

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: مطالعات طرح جامع احیای رودخانه‌های تهران در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری موج، ایرج معزی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران صبح امروز در حاشیه آیین بهره‌برداری از چهار پروژه‌ عمرانی شهرداری تهران، اظهار کرد: زمانی که به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران انتخاب شدم، شناسایی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام براساس دستورالعمل را در دستورکار قرار دادیم.

وی افزود: خوشبختانه توانستیم در هر فصل پروژه‌های عمرانی زیادی را به شهروندان تهرانی تقدیم کنیم.

معزی با بیان اینکه مطالعات طرح جامع احیای رودخانه‌های تهران در حال انجام است، گفت: مطالعات احیای هفت رود دره به  اتمام رسیده است و طرح مطالعاتی اوین، درکه و فرحزاد نیز در مراحل نهایی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه به مردم قول داده بودیم که هر فصل یک پروژه‌ عمرانی افتتاح کنیم، در این باره گفت‌: امروز نیز چهار پروژه‌ مهم عمرانی در تهران اجرایی می‌شود.

معزی با بیان اینکه تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک یکی از مهم‌ترین پروژه‌هاست، در این رابطه اظهار کرد: این پروژه‌ دارای سه سطح است که دسترسی به حکیم در تراز فعلی باقی می‌ماند اما دسترسی به المپیک به تراز منفی یک رفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به این که فاز دوم احداث شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های هدایت سطحی محدوده خیابان خاوران نیز امروز افتتاح می‌شود ، گفت‌: پروژه‌ آب های سطحی، پروژه‌ ای مستمر و حیاتی است که باید بر اساس طرح جامع آن پیش برویم.

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین‌المللی شهر تهران نیز یکی دیگر از پروژه‌ های مهم امروز است، خاطر نشان کرد: مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه‌های امام علی (ع) و شهید بابایی نیز افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد هزینه‌های احداث این چهار پروژه‌، بیان‌ کرد: بدون در نظر گرفتن معارض حدود 30 میلیارد تومان برای ساخت این پروژه‌ ها اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به این که به مردم قول داده بودیم که هر فصل یک پروژه‌ عمرانی افتتاح کنیم و خوشبختانه توانستیم با فعال کردن پروژه‌ های عمرانی هر فصل دو سری پروژه‌ افتتاح کنیم، تصریح کرد: همه پروژه‌ های عمرانی شهر تهران فعال شده‌اند.

معزی در پایان صحبت‌های خود در مورد سرانجام پروژه‌ عمرانی پل گیشا با اشاره به اینکه این پل در حال‌ تکمیل است، اذعان‌ کرد: کار سنگینی در این پروژه‌ در حال‌ انجام است و نیازمند هماهنگی با دستگاه‌های مختلف است و با اینکه در حالی پروژه‌ عمرانی را پیش می‌بریم که ترافیک جاری است، اما 40 درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد هستیم و امیدواریم حداکثر تا مهر ماه سال آینده این پروژه‌ به بهره‌برداری برسد. ‌

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها