موج
کدخبر : ۲۶۶۶۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266670

از 7 اسفند؛

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پس فردا (سه شنبه - ۷ اسفند) سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در غرب کشور می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌ های پیش یابی هواشناسی، امروز (یکشنبه - ۵ اسفند) فعالیت سامانه بارشی موجب بارش باران در دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، کرمانشاه وایلام می‌شود. همچنین امروز بارش پراکنده برای دامنه‌های زاگرس جنوبی و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به این که فردا (دوشنبه - ۶ اسفند) در بخش‌های مرکز شرق و شمال شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود، گفت: فردا برای نیمه شرق کشور و بخش‌های هرمزگان و بوشهر وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که پس فردا (سه شنبه - ۷ اسفند) سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در غرب کشور می‌شود، افزود: این سامانه موجب بارش باران و وزش باد در نیمه غربی و دامنه‌های البرز غربی خواهد شد. در اواخر وقت روز سه شنبه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی شدت می‌یابد و برای نواحی جنوب غربی کشور رگبار و رعد برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وظیفه با تاکید بر این که سامانه بارشی طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۸ و ۹ اسفند) در سایر مناطق کشور گسترش خواهد یافت، گفت: فردا و پس فردا (دوشنبه و سه شنبه ۷ و ۶ اسفند) خلیج فارس و دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت هوای پایتخت طی دو روز آینده، گفت: فردا (دوشنبه ۶ اسفند) هوای تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۲ و ۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود. همچنین هوای تهران در روز سه شنبه (۷ اسفند) صاف تا کمی ابری در اواخر وقت همراه با افزایش ابر و با احتمال بارش پراکنده خواهد بود.  پیش بینی می‌شود در روز سه شنبه بیشترین دمای تهران ۱۳ درجه سانتی گراد و کمترین حد دما ۶ درجه سانتی‌گراد باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها