افرادی که تا به حال جز مشمولان بسته حمایتی نبودند، باید در انتظار تامین بودجه لازم برای ارائه بسته حمایتی باشند تا پس از تامین بودجه در گروه هایی جدید قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، طرح توزیع بسته حمایتی دولت به صورت مرحله‌ای از یازدهم آذر ماه سال جاری آغاز شد و مرحله اول آن بین برخی از اقشار جامعه که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دارند، توزیع شد.

پرداخت ها از 100 هزار تا 300 هزار تومان ارزش دارد که با میانیگن آن 200 هزار تومان بود که در کارت‌ های یارانه افراد واریز شد.

با توجه به اینکه برخی از افراد سبد حمایتی دریافت نکردند و متقاضی دریافت این سبد بودند اعلام شد کد ملی خود را از طریق دو شماره‌ای که اعلام شده بود ارسال کنند.

یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر کدملی خود را به این شماره‌ها ارسال کردند که در بررسی‌های مشخص شد تعداد ۹۱۰ هزار نفر آن‌ها شامل دریافت سبد حمایتی نمی‌شوند به دلیل اینکه که یکی از اعضای خانواده آن‌ها بسته حمایتی دریافت کرده بود. براساس اعلام قبلی قرار است به هر خانواده فقط یک بسته حمایتی تعلق گیرد.

قرار بود از دیروز به تمامی یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری که کدملی خود را ارسال کرده بودند پیامکی با شماره‌های ۱۴۲۰ و ۱۴۲ ارسال شود و به یک میلیون نفری که مشمول بسته حمایتی قرار گرفته اند، پس از ارسال پیامک به آن‌ها و اعلام نحوه ثبت نام در مراحل بعدی تا پایان سال بسته حمایتی خود را تحویل خواهند گرفت.

همچنین حدود ۲۰۰ هزار نفر از کارکنان دولت نیز بسته حمایتی دریافت نکرده اند که آن‌ ها نیز جزو مشمولان بسته حمایتی به شمار می‌آیند و برای آن ها نیز این بسته حمایتی تا پایان سال واریز می شود.

به گزارش موج، افرادی که تا به حال جز مشمولان بسته حمایتی نبودند(در چهار گروه مشمول جایی نداشتند) باید در انتظار تامین بودجه لازم برای ارائه بسته حمایتی باشند تا پس از تامین بودجه در گروه هایی جدید قرار بگیرند. که طبق اعلام سایت استعلام بسته حمایتی دولت پس از تامین بودجه به افراد جامانده اطلاع رسانی خواهد شد.

بسته حمایتی