همزمان با خبر کشف جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده، خبری دیگراز انتقال اجساد 15 جانباخته این حادثه به پزشکی قانوانی کرج حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، دریافت آخرین اخبار واصله از سقوط هواپیمای بویینگ 707  حاکی از آن است که جعبه سیاه هواپیمای بویینگ 707، توسط نیروهای امدادی کشف و اجساد 14 سرنشین مرد این پرواز به همراه یک جسد زن، تحویل پزشکی قانونی استان البرز شد. 

مهدی مهرور، مدیرکل مدیریت بحران البرز با اعلام خبر فوق افزود:  نیروهای عملیاتی حاضر در این منطقه که در جستجوی خدمه و سرنشینان گرفتار در هواپیمای ساقط شده بودند جعبه سیاه این هواپیما را یافته و آنرا تحویل مسئولان ذیربط دادند. 

بر اساس پیش بینی هایی که مسئولان  و ماموران حاضر در محل از حادثه ارائه کرده بودند، احتمال کمی برای زنده ماندن سایر سرنشینان وجود داشت. لذا با نزدیک شدن به ساعات میانی  روز، مسئولان پزشکی قانونی استان البرز از تحویل جسد 15 تن از قربانیان حادثه سقوط هواپیما در کرج به پزشکی قانونی کرج خبر داد. ضمن آنکه بر اساس اخبار موثق تنها مهندس پرواز زنده از این هواپیما خارج شده و تحت مداوا قرار گرفته است.  

شایان ذکر است  که هواپیمای باری بویئینگ 707 متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران که متعاقب طرح مردمیاری از قرقیزستان به سمت تهران در حال انتقال محموله گوشت گوسفندی بود، ساعت8/30 دقیقه صبح امروز  در حوالی فرودگاه فتح کرج و در منطقه صفا دشت دچار حادثه شد که متاسفانه بجز مهندس پرواز سایر سرنشینان این پرنده جان باختند.اسامی جانباختگان و قربانیان به همراه جزییات مربوط به چرایی رخداد این حادثه، متعاقبا از سوی روابط عمومی  ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهد شد.