موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در 16 دی 97 خبر داد.

لیلا نظری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با بیان اینکه امروز یکشنبه 16 دی‌ ماه شرایط هوا برای گروه ها حساس ناسالم است، اعلام کرد: نشانگر، میانگین 24 ساعت گذشته را روی عدد 125 نشان داده و این یعنی هوا برای گروه های حساس ناسالم است و این افراد بجز موارد ضروری نباید از منزل خارج شوند.  

وی در خصوص کیفیت هوای فردا دوشنبه خاطر نشان کرد: با این وجود پیش بینی می شود از بعد از ظهر امروز که باد، با وزش 3تا4 متر بر ثانیه وزیده شود.، شرایط کیفیت هوا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ضمن آنکه تا حدی ناپایداری جوی در پیش داریم.  

نظری در ادامه افزود: این ناپایداری جوی تا فردا ادامه خواهد یافت و همین شرایط باعث خواهد شد که فردا کاهش نسبی آلاینده ها را شاهد باشیم.  

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوا ضمن جمع بندی سخنانش به شهروندان توصیه کرد و گفت: بنابراین اضطرار هوا برای گروه های حساس امروز ادامه خواهد داشت. اما از فردا وضعیت هوا بهبود نسبی خواهد یافت. با این وجود از شهروندان تقاضا داریم که تا حد امکان از تردد با خودروی شخصی امتناع کنند و برای سفرهای درون شهری از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند. ضمن اینکه به گروه های حساس هم پیشنهاد میکنیم که در صورت اجبارتردد در سطح شهر تهران از ماسک های مناسب استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها