موج

معاون اجتماعی وزارت بهداشت؛

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: ۲۷ درصد مردم کشور ما از بیماری پرفشاری خون و ۵ میلیون نفر از بیماری دیابت رنج می‌برند که متاسفانه ۵ میلیون دیگر نیز در آستانه ابتلا به دیابت قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت در حاشیه ششمین سمپوزیوم و سونین جشنواره  خود مراقبتی و آموزش بیمار که همزمان با روز جهانی خود مراقبتی در خصوص اهمیت موضوع خود مراقبتی گفت: خود مراقبتی از مسائل مهمی است که در چارچوب اجتماعی شدن سلامت در حال پیگیری و اجرایی شدن است. 

وی افزود: در این زمینه باید به چند نکته مهم از قبیل رعایت عدالت بر سلامت، دسترسی مردم به سلامت، افزایش سواد سلامت مردم و همچنین موضوع سلامت در اقصی‌نقاط کشور توجه ویژه داشته باشیم. 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه مسئله افزایش توان سلامت مردم جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است توضیح داد: یک وجه این موضوع برای دوره‌ای است که فرد هنوز به بیماری خاصی مبتلا نشده و با آموزش‌های لازم می‌توان از ابتلای وی به بیماری پیشگیری به عمل آورد. 

وی افزود: همچنین سواد سلامت باعث می‌شود تا فرد بیمار مراقبت‌های لازم را انجام دهد و هرچه سریع تر بهبود یابد. 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت عنوان کرد: موضوع سواد سلامت باید از مدارس و مراکز آموزشی آغاز و آموزش داده شود. 

وی افزود: در این همایش تجارت افراد گوناگون و اساتید درخصوص خود مراقبتی مورد تبادل نظر قرار گرفته و همچنین برای شرکت کنندگان امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده است. 

ایازی با بیان اینکه سبک زندگی مناسب نقش بسزایی در کاهش ابتلا به بیماری‌ها دارد توضیح داد: در حاضر ۲۷ درصد مردم کشور ما از بیماری پرفشاری خون و ۵ میلیون نفر از بیماری دیابت رنج می‌برند که متاسفانه ۵ میلیون دیگر نیز در آستانه ابتلا به دیابت قرار دارند. 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۰.۷ درصد از مردم جامعه دخانیات مصرف می‌کنند توضیح داد: معمولا این افراد از عوارض استفاده از سیگار اطلاعی ندارند که لازم است برای آگاهی بخشی در این خصوص نیز تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی در پایان گفت: ما در وزارت بهداشت به دنبال این هستیم که بتوانیم با ارتقای سواد سلامت مردم جامعه و توجه بیشتر به خودمراقبتی گرایش مردم را به سبک زندگی سالم افزایش دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها