• انصراف "محمد موسوی" از حضور در مسابقات قهرمانی جهانی والیبال
  • جاری شدن سیلاب در روستای جلیزجند فیروزکوه
موج
کدخبر : ۴۱۲۷۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412775

با برگزاری نخستین جلسه شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان شرقی، رئیس و سایر اعضای هیأت رئیسه این نهاد در نخستین سال دوره جدید فعالیت خود انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از آذربایجان شرقی، نخستین جلسه شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان‌شرقی با برگزاری انتخابات این خانه همراه بود و رییس و سایر اعضای هیات رئیسه در دوره جدید فعالیت این نهاد تعیین شدند.

در سال اول فعالیت دوره جدید این نهاد که مدیریت آن بر عهده طیف اصلاح طلبان قرار دارد، حسن پورعظیم از مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی به عنوان رییس انتخاب شد.

 رحیم جهانی از حزب موتلفه اسلامی نایب رییس و علی واعظی از کانون تربیت اسلامی منشی ( طیف اصولگرایان)، بهمن محمدپور از حزب همبستگی دانش آموختگان ایران دبیر و علی فرضعلیزاده از انجمن اسلامی معلمان خزانه دار (طیف اصلاح طلبان) خانه احزاب استان آذربایجان شرقی معرفی شدند.

در این جلسه همچنین مطابق اساسنامه مدیریت خانه احزاب آذربایجان شرقی از دوره قبلی به دوره جدید برای مدت یک سال منتقل شد.

رئیس خانه احزاب آذربایجان شرقی بر تلاش و برنامه ریزی برای تعیین تکلیف سریع آیین نامه های اجرایی این نهاد تاکید کرد و گفت: به دنبال بروز بیماری کرونا برگزاری جلسات هیئت رئیسه و شورای اجرایی به تعویق افتاد که این امر منجر به تشکیل با تاخیر مجمع عمومی خانه احزاب استان شد که امیدواریم با بهبود شرایط بتوانیم با بر برپایی منظم جلسات نسبت به تعیین تکلیف برخی فعالیت های عقب افتاده اقدام کنیم.

حسن پورعظیم پیگیری برای تحویل ساختمان برای خانه احزاب آذربایجان شرقی را از برنامه های جدی این نهاد دانست و افزود: به دلیل برخی مشکلات اداری تحقق این امر میسر نشده که تلاش می شود با توجه به همدلی خوب اعضای هیات رئیسه و شورای اجرایی در دوره جدید هرچه سریعتر نسبت به تعیین محل مناسبی برای این نهاد اقدام شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تشکیل کمیته های پنج گانه خانه احزاب استان خاطرنشان کرد: فعال ساختن این کمیته ها مطابق اساسنامه و بر پایه آیین نامه های مصوب یکی از برنامه های اصلی است که به طور قطع می تواند به توسعه فعالیت های خانه احزاب در بخش های مختلف کمک کند.

شورای اجرایی خانه احزاب آذربایجان شرقی ۱۱ عضو دارد که پنج نفر آنان از بین طیف های اصولگرا و همین تعداد نیز از طیف های اصلاح طلب و یک نفر به طور مشترک از میان دو طیف انتخاب می شوند. 

خانه احزاب آذربایجان شرقی، نهادی مدنی، غیردولتی دارای شخصت حقوقی مستقل، متشکل از نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی پروانه دار بوده و با هدف تلاش در جهت ایجاد فضای سالم و قانونمند سیاسی و تعمیق بینش سیاسی، ارتقاء و گسترش فرهنگ حزبی و فعالیت گروهی در جامعه در راستای اجرای اصل ۲۶ قانون اساسی فعالیت می کند.

اهتمام جهت تامین امنیت فعالیت های سیاسی و نهادینه کردن آن در استان، تقویت روحیه تعاون و همکاری میان احزاب و گروه های سیاسی ، اهتمام جهت تقویت بنیه مالی احزاب در چارچوب قوانین، دفاع از حقوق قانونی احزاب، حمایت علمی، آموزشی و اطلاع رسانی از احزاب، تلاش برای حاکمیت ضوابط قانونمند بر رقابت های سیاسی و پذیرش داوری بین احزاب و گروه های سیاسی از دیگر اهداف فعالیت خانه احزاب آذربایجان شرقی است.

مطابق اساسنامه ریاست دوره ای خانه احزاب آذربایجان شرقی برای سال اول فعالیت آن در دومین دوره بر عهده طیف اصلاح طلب و در سال بعدی بر عهده طیف اصولگرا خواهد بود.

در حال حاضر ۳۴ حزب و جمعیت سیاسی در خانه احزاب آذربایجان شرقی عضو هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها