موج
کدخبر : ۳۶۸۵۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368593

امام جمعه تبریز:

امام جمعه تبریز گفت:باید در تدوین سند جامع مهندسی فرهنگی کشور به اصل مسجد محوری نیز بیشتر توجه شود.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در نشست شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: وقتی از مهندسی فرهنگی صحبت می‌کنیم باید بر مدیریت یکپارچه فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشیم چون بر این اساس است که می‌توان اولویت‌ها، بودجه و تصمیم گیری های فرهنگی مناسبی را برنامه ریزی و پیش بینی کرد.

وی افزود: بر این اساس به همگرایی فرهنگی نیاز داریم و در برش استانی باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم که البته در سطح ملی به آن توجه شده است.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: نقشه جامع فرهنگی یکی از مطالبات رهبر انقلاب از شورای انقلاب فرهنگی است که بارها از سوی ایشان مطرح شده است و بدون تردید ترسیم این نقشه در رفع نابسامانی فرهنگی کشور و مقابله با ابعاد تازه تهاجم فرهنگی غرب و تضمین حیات انقلاب به عنوان نعمت الهی ضرورت دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری فرهنگی و معنوی برای اجرای مهندسی فرهنگی یکی از ضرورت های جامعه ما است.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه عملیات تدوین سند فرهنگی کشور از تیرماه سال گذشته از طرف حجت الاسلام و المسلمین دکتر عاملی و اعضای شورای انقلاب فرهنگی آغاز شده است، افزود: در آینده تاثیر این سند را خواهیم دید و باید منویات رهبری اجرایی و عملیاتی شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: تعقل، اخلاق، ایمان و علم را در جامعه بیشتر ارزش دهیم و به آن توجه کنیم تا به این وسیله فرهنگ نیز ارتقا یابد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: با توجه به مقوله های یاد شده و ارتقای فرهنگی چشم‌انداز فرهنگی و وضعیت مطلوب برای افق فرهنگ کشور در سال ۱۴۰۴ ترسیم می شود.

امام جمعه تبریز یادآوری کرد: البته باید در تدوین سند جامع مهندسی فرهنگی کشور به اصل مسجد محوری نیز بیشتر توجه شود. 

حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم ابراز امیدواری کرد سند مهندسی فرهنگی کشور که در تیرماه سال گذشته مقدمات اجرایی شدن آن توسط حجت الاسلام دکتر عاملی فراهم شده است به پایان برسد و شاهد اجرایی شدن آن در برش استانی هم باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها