موج
کدخبر : ۳۹۸۶۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398604

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

بورس تهران پس از آغاز رشد مقطعی از خرداد1400 در شهریور ۱۴۰۰ یکی از بدترین عملکردها را در طول ۹‌ماه گذشته رقم زند. بر این اساس ششمین‌ماه سال جاری در حالی تمام شده که این‌ماه منفی‌‌‌ترین تغییرات شاخص را از دی‌ماه سال ۹۹ به‌ثبت رسانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در روزهای نخست شهریورماه روند بورس تغییر کرد و این‌ماه در شرایطی آغاز شد که شاخص کل از کانال یک میلیون و صد هزار واحدی حرکت و به‌کانال یک‌میلیون و 600 هزار واحدی رسیده بود و روند نوسانی بورس از ابتدای شهریور نماگر اصلی بورس تهران در همان هفته نخست، بسیاری از سهامداران را به ‌تداوم رشد نسبی قیمت‌ها در بازار سهام امیدوار کرده بود، اما در ادامه بازار با اصلاح به کار خود ادامه داد.

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه اصلاح شاخص کل بورس بعد از رشد 30 درصدی کاملا طبیعی است، گفت: در ماه های گذشته شاخص کل بورس رشد خوبی داشت و با توجه به اینکه بازار در سال جاری بسیار متفاوت از قبل رشد خواهد داشت همه سهام ها به یک شکل رشد نمی کنند به همین دلیل سهامداران در انتخاب نمادها باید ارزیابی دقیقی داشته باشند

رضا روحی با بیان اینکه وضعیت شاخص‌کل بورس از لحاظ روانی یکی از  عوامل تاثیر‌گذار بر جهت‌گیری سهامداران است، افزود: بسیاری از سرمایه‌گذاران فکر می‌‌‌کردند که شاخص کل با گذر از  محدوده یک میلیون و 500 هزار واحد به‌راحتی در روند صعودی باقی می ماند و حتی می‌توانند در ماه‌های پیش‌رو به‌راحتی قله قبلی دو میلیون واحدی را هم فتح کند، اما این اتفاق نیفتاد و شاخص بورس وارد اصلاح شد.

او  با تاکید بر اینکه کسری‌بودجه ۴۰۰هزار میلیارد تومانی دولت در سال جاری دورنمای بازار را تعیین می کند، گفت:  روند صعودی قیمت ها نه‌فقط در بازار سهام، بلکه در کل اقتصاد در ماه های آینده نمایان خواهد شد و سطح عمومی قیمت‌ها را افزایش می دهد. 

او درباره دلایل اصلاح بازار گفت: ضعف شدید تقاضا و به‌تبع آن، رشد ضعیف شاخص‌کل بورس نگرانی‌ها را افزایش داد و عده ای را وارد صف های فروش کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، کاهش تقاضا و افزایش خروج پول در هفته های اخیر سبب شد تا بورس تهران در شهریور ۱۴۰۰ یکی از بدترین عملکردها را در طول ۹‌ماه گذشته رقم بزند. بر این اساس ششمین‌ماه سال جاری در حالی تمام شده که این‌ماه منفی‌‌‌ترین تغییرات شاخص را از دی‌ماه سال ۹۹ به‌ثبت رسانده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`