موج
کدخبر : ۳۹۰۱۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390197

هاجر عبدی:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: با افزایش مصرف برق ، بار شبکه به 2 هزارو 509 مگاوات افزایش یافت و از مرز هشدار فراتر رفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هاجر عبدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهار داشت: رشد مصرف برق در روزهای اخیر و همچنین تداوم استقرار هوای گرم در استان در روزهای آینده، پیش بینی می شود، مصرف برق رکوردهای جدید ثبت کند.
عبدی ابراز داشت: عبور از این شرایط نیازمند همکاری همه مشترکان است.در صورت همکاری مشترکان و خاموش کردن لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج بار کمک زیادی به تداوم جریان برق می کند.
وی در ادامه گفت: مشترکان خانگی با مصرف 70 درصدی در شبکه توزیع برق، نقش تعیین کننده ای در جلوگیری از خاموشی و حفظ پایداری شبکه دارند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان خاطرنشان کرد: عمده مصرف برق خانگی در فصل تابستان مربوط به کولر و لوازم سرمایشی است در صورتی که مشترکان در ساعات اوج بار کولرهای اضافه را خاموش و استفاده از لوازم پرمصرف برق را به ساعت غیرپیک موکول کنند بار شبکه خانگی 30 درصد کاهش می یابد. این میزان کاهش کمک می کند شبکه به حالت پایداری کامل برسد و مشکلی بابت تامین برق نداشته باشیم.
عبدی اضافه کرد: در حال حاضر تراز مصرف برق با تولید همخوانی ندارد و مصرف بیش از توان تولید است. اگرچه با همکاری صنایع استان بخشی از کمبود تولید برق جبران شده اما در صورتی که مشترکان مدیریت مصرف را جدی نگیرند، ناچار خواهیم بود برای جلوگیری افزایش نامتعارف بار و فروپاشی شبکه برنامه خاموشی اعمال کنیم.
به گفته وی، مصرف برق استان به صورت روزانه پایش می شود و به مشترکان پرمصرف به ویژه ادارات و واحدهای صنعتی که بیش از الگوی مجاز، برق مصرف می کنند اخطار داده می شود. در صورت عدم توجه این مشترکان به اخطارهای صادر شده، برق آنها در ساعات اوج بار قطع می شود.
عبدی در پایان عنوان کرد: امسال حدود 8 هزار مشترک کشاورزی با این شرکت تفاهم نامه همکاری امضا کرده اند. در این طرح کشاورزانی که از الکتروپمپ استفاده می کنند در ساعات اوج بار موظف به خاموش کرده پمپ های برقی خود هستند. سایر بخش های کشاورزی مانند مزارع پرورش آبزیان باید در ساعات اوج بار مصرف خود را به میزان مشخص شده ای کاهش دهند. مصرف کشاورزان در پایان دوره مورد پایش قرار می گیرد و به میزان همکاری به آنها پاداش تعلق می گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`