موج
کدخبر : ۳۸۷۷۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387708

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عباس آباد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عباس آباد از توقیف دو دستگاه کامیون حامل هیزم غیرمجاز در نیمه شب گذشته خبر داد و افزود: در این عملیات از دو کامیون توقیف شده 15 تن هیزم غیرمجاز جنگلی کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سینا عبدی با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس گشت و سرکشی فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان عباس آباد دو دستگاه کامیون حامل هیزم غیرمجاز شناسایی و بلافاصله مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی وارد عمل شده و موفق به توقیف کامیون های حامل هیزم غیرمجاز شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات از دو کامیون توقیف شده 15 تن هیزم غیرمجاز جنگلی کشف و ضبط شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عباس آباد افزود: پس از بررسی‌های فنی و بازجویی‌های اولیه مشخص شد که افراد متخلف  هیزم غیرمجاز جنگلی را از استانهای همجوار بارگیری و قصد تخلیه محموله در کارخانه پارس نئوپان نشتارود داشته که با هوشیاری و سرعت عمل به موقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی عباس آباد به دام افتادند.

وی با اشاره به ماده 48 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل ها و مراتع تصریح کرد: حمل چوب، هیزم و ذغال حاصل از درختان جنگلی در تمام نقاط کشور ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

عبدی با اشاره به عزم جدی و قانونی نیروهای منابع طبیعی در مقابله با فعالیت‌های مجرمانه در اراضی ملی از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در منابع طبیعی و یا قاچاق چوب و هرگونه فرآورده‌های جنگلی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب، مراتب را از طریق تماس با تلفن 1504و 139 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`