موج
کدخبر : ۴۱۱۹۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-411958

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه مخدوش شدن اعتماد مردم به اسنادرسمی قابل جبران نیست گفت: تقویت اسناد رسمی باید مورد توجه ویژه قانونگذاران در کشور قرار گیرد.

غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد در نشست با اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان که به مناسبت 6 دی ماه روز دفاتر اسناد رسمی برگزار شد با بیان اینکه بخش قابل توجهی از پرونده های دستگاه قضا ناشی از کم توجهی و سهل انگاری به جایگاه اسناد رسمی در معاملات است گفت: اعتبار بخشی اسناد رسمی یکی از دغدغه های  مسئولان عالی قضایی و  قضات محاکم است که لزوم تغییر رویکرد غالب جامعه از اسناد عادی به اسناد رسمی را می طلبد.

وی افزود: قطعا هر چه ارتباطات حقوقی مردم محکم تر و مستند تر تنظیم شود، کاهش دعاوی در محاکم قضایی رقم خواهد خورد که اصلاح این امر نیازمند اقبال مردم و همت و همراهی مجلس در وضع و اصلاح قوانین این حوزه است.

دهشیری بر لزوم تقویت دانش و آگاهی مردم در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه انجام معاملات تاکید کرد و اظهار داشت: گاها یک اشتباه کوچک در یک معامله، ضربات جبران ناپذیری را برای خانواده و به دنبال آن جامعه به همراه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه استان یزد از استانهای پیشتاز کشور در  ایده پردازی در حوزه اسناد رسمی می باشد افزود: باید با بهره گیری از ابزار روز و گسترش خدمات بر بستر الکترونیک، ضمن تقویت خدمات در این حوزه به دنبال رفع روزنه های نفوذ افراد سودجو و فرصت طلب بود.

وی در پایان ضمن گرامی داشت حماسه 9 دی و هفته بصیرت و میثاق با ارمانهای انقلاب و ولایت و دومین سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی نمونه کامل انسان با بصیرت و پشتیبان ولایت بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها