موج
کدخبر : ۴۰۷۵۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407599

مدیر کل زندانهای یزد؛

مدیر کل زندانهای یزد و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از تعداد ۶۷ زندانی جرائم غیر عمد محکوم مالی در زندانهای استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، حسین سبزواری مدیر کل زندانهای یزد و نایب رئیس ستاد دیه استان یزد از تعداد ۶۷ مددجو جرائم غیر عمد مشمول کمک ستاد دیه استان خبر داده و گفت: برای آزادی این تعداد محکومین مبلغی بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان نیاز است که از این تعداد ۳ نفر محکوم مالی نسوان و مابقی مرد هستند.

مدیر کل زندانهای استان یزد ضمن تقدیر از زحمات کارکنان ستاد دیه استان اظهار داشت : اعضای کمیته صلح و سازش این ستاد در تلاش هستند تا با برگزاری جلسات متعدد با شکات پرونده ها مبالغ قابل توجه ای را از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ کرده تا بتوانند زمینه آزادی این محکومین مالی را نیز فراهم نمایند.

سبزواری با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد مددجو  تعداد ۴۷ مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد ۹ مددجو محکوم پرداخت مهریه،  تعداد ۳  مددجو محکوم نفقه،  5  مددجو محکوم به پرداخت دیه تصادفات رانندگی،  2 مددجو محکوم پرداخت به دیه حادثه کار و ۱ مددجو محکم پرداخت دیه ایراد صدمه بدنی غیر عمد هستند.

وی ضمن تقدیر از کمک های نیکوکاران و خیرین جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت :  به همت ستاد دیه استان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۲۰ زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

این مقام مسئول در ادامه افزود:  بدهی این مددجویان مبلغ ۵۲۷ میلیارد ریال بود که مبلغ ۴۲۹  میلیارد ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده  و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۹۸ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این  ۱۲۰ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد در ادامه از اجرای پویش های ” یلدای رهایی ” و ” سردار دلها ” در آینده نزدیک توسط ستاد دیه استان یزد خبر داده و گفت: در نظر داریم تا برگزاری این پویش ها زمینه آزادی محکومین در بند و چشم انتظار را فراهم نماییم.

وی با تاکید بر نقش پررنگ خیرین و نیکوکاران در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت : یکی از اصلی ترین راه های  جلوگیری از آسیب های اجتماعی، مشارکت در آزادی محکومین مالی جرائم غیر عمد  است و این مهم تنها با دستان پر خیر و برکت مردم دارالعباده مقدور خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان گفت:  ستاد دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت مینماید و نیکوکاران و خیرین میتوانند کمک های خود را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به حساب های ستاد دیه استان یزد می توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های نمایندگی ستاد دیه استان یزد به شماره کارت  ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷  و  شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری#۱۱۳۳*۶۶۵۵*  کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند.

سبزواری یادآور شد: شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد پاسخگوی سوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است که می‌توانند اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها