موج
کدخبر : ۴۰۵۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405699

شهردار شهر جهانی میبد در جمع اهالی محله میبد بالا؛

مجید بهارستانی شهردار به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر میبد باحضور در مسجد جامع میبد، ضمن دیدار و گفتگو با نمازگزاران این مسجد، در جریان مشکلات و درخواست های شهروندان قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، مجید بهارستانی شهردار به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر میبد باحضور در مسجد جامع میبد، ضمن دیدار و گفتگو با نمازگزاران این مسجد، در جریان مشکلات و درخواست های شهروندان قرار گرفتند و مشکلات اجرای پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع بررسی و هم‌اندیشی شد.

شهردار میبد در دیدار صمیمی اظهار داشت: رویکرد توسعه محله‌ای با تکیه بر برنامه‌ریزی محله به عنوان راه‌حلی مناسب برای پاسخگویی به تقاضاهای مردمی محسوب می‌شود.

وی در خصوص اجرای پروژه پیاده‌ راه خیابان مسجد جامع عنوان کرد: بافت‌های کهن، به دلایل گوناگون از جمله عدم انطباق با سیستم حمل و نقل جدید با فرسودگی تدریجی همراه هستند و ایجاد مسیرهای پیاده در بافت‌های تاریخی ضمن حفظ و احیاء آن‌ها، توسعه شهر را از توسعه به سمت حومه‌ها، به توسعه‌ای از درون و منطقی تبدیل می‌کند و همچنین پیاده‌راه‌ها بدلیل قابلیت‌های خاص خود در ایجاد فرصت تعاملات اجتماعی و نیز به عنوان پهنه‌هایی چند عملکردی از نقشی اساسی برخوردارند.

بهارستانی با بیان اینکه دیدار و هم‌اندیشی با شهروندان در اجرای پروژه‌های محله‌ای به‌خصوص در بافت تاریخی می‌تواند باعث تسریع در روند اجرای پروژه‌ها گردد، افزود: در‌خصوص اجرای پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع، مشارکت و همراهی شهروندان به‌خصوص اهالی بافت تاریخی را می‌طلبد و امیدواریم در کنار یکدیگر بتوانیم مشکلات موجود جهت اجرای این پروژه را مرتفع نماییم.

شهردار میبد در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مدیران شهری رفع مشکلات و تامین پارکینگ به منظور اجرای پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع می‌باشد که رایزنی‌هایی در این خصوص انجام شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر میبد در این دیدار بیان کرد: اولویت اول ما حل مشکلات شهروندان است و برای اجرای پروژه‌ها حتما ابتدا دغدغه و درخواست‌های مردم را مدنظر قرار خواهیم داد و با اصلاح طرح مشکلات عنوان شده را مرتفع می‌کنیم سپس در راستای اجرای پروژه گام برمی‌داریم.

جواد فیاضی ضمن بیان اینکه شهر با حضور و مشارکت شهروندان معنا و مفهوم پیدا می‌کند و بدون مردم شهر پیشرفتی نخواهد داشت، عنوان کرد: اگر قرار است شهر پیشرفت کند با حضور، همکاری و مشارکت مردم این امر محقق می‌شود و بدون مشارکت و حضور مردم شهر پیشرفتی نخواهد داشت و بایستی شهروندان در محیط زندگی خود احساس آرامش و امنیت کنند و ما به عنوان خادمین مردم وظیفه داریم تا از حق و حقوق شهروندان دفاع کنیم و همه این درخواست‌ها، دغدغه‌های ما نیز هست.

وی در ادامه افزود: در یک ماه و نیم گذشته بیش از 5 جلسه با دوستان میراث فرهنگی به منظور بررسی و رفع مشکلات احتمالی در اجرای طرح‌های عمرانی در محدوده بافت تاریخی برگزار کردیم یکی از موارد مطرح شده طرح پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع بود که اصلاحاتی نیز برای اجرای این طرح عنوان شد.

فیاضی از تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان میراث فرهنگی و صنایع دستی با مدیریت علیرضا آزادمنش در کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر میبد خبر داد و افزود: هدف از تشکیل این کمیته، آسیب شناسی و ایجاد هماهنگی بیشتر و پیگیری در اجرای امور مربوطه می باشد.

گفتنی است اهالی محل درباره طرح میراثی خیابان مسجد جامع و راسته بازار به مشکلات این طرح از قبیل عرض کم خیابان، پارک ممنوع در مسیر خیابان، حذف درختان روبروی مسجد، عدم وجود پارکینگ، عدم روشنایی راسته بازار و ... اشاره نمودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها