موج
کدخبر : ۳۹۳۱۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393100

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یزد مطرح کرد؛

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یزد گفت: تلاش ما این است نظام روحانیت و نظام تبلیغی بتواند اثرگذار در میدان و عرصه فعالیت‌های دینی نقش آفرینی کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه دایره وسعت فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه برنامه های دینی و تشکل‌های دینی مردمی گسترده است، اظهار داشت: در سطح کشور 200 هزار تشکل مردمی مذهبی وجود دارد که سازمان تبلیغات اسلامی با بخش گسترده ای از این تشکل‌ها در ارتباط است.

وی با اشاره به برنامه‌های تبلیغی که در این تشکل‌ها اجرا می‌شود، افزود: این بخش تبلیغ اصلی است و پشتیبان تبلیغ اصلی، نفوذ در قلب‌هاست و به فرموده رهبری، تنها راه دسترسی به مردم و اثرگذاری در آنها، بحث هنر است.

عزت زمانی با بیان اینکه تبلیغ نوین به عنوان پشتیبان تبلیغ اصلی مدنظر است، عنوان کرد: دغدغه ما سامانه ای است که در اختیار تبلیغ دین قرار گیرد و مجموعه های نهادهای متولی تبلیغ اعم از سازمان تبلیغات اسلامی، رسانه ملی و ...  به عرصه بیایند زیرا در حوزه فرهنگی از دشمن عقب هستیم.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: ارتقا ساختار سازمان تبلیغات اسلامی در سطح وزارتخانه را نیز پیگیری می‌کنیم و امیدواریم این مهم به نتیجه برسد و بتوانیم کار تبلیغ دینی را تقویت کنیم.

 وی با اشاره به سازمان‌ها و تشکل‌های وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی از جمله بنیادهای عترت، مدارس صدرا، رسانه‌هایی نظیر خبرگزاری مهر و تبیان بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در مسیر تقویت دین قدم برداریم به عنوان بازوان تبلیغی نمایندگان ولی فقیه در استانها عمل کنیم و تلاش ما این است نظام روحانیت و نظام تبلیغی بتواند اثر گذار در میدان نقش آفرینی کند.

عزت زمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های عزاداری امام حسین(ع) در سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته 60 درصد هیئت ها برنامه‌های عزاداری خود را تعطیل کردند و 95 درصد روضه های خانگی نیز برگزار نشد.

وی افزود: امسال با نظرسنجی از هزار فعال حوزه فرهنگی و دینی و اجتماعی، اصلی‌ترین وظیفه ما تلاش برای اقامه عزای سیدالشهدا(ع) انتخاب شد و تلاش کردیم تمام نقاطی که ظرفیت برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) دارند را فعال کنیم.

عزت زمانی عنوان کرد: پیش بینی ما این بود که 3 میلیون نقطه در کشور به محیط معرفی سیدالشهدا(ع) تبدیل شود ضمن اینکه مدنظر داشتیم که در کنار عزاداری، مسئولیتی هم نسبت به انقلاب داریم بر این اساس پیگیری شد که به کدام موضوع بپردازیم که هم استمرار داشته باشد هم یک مسئله اساسی از انقلاب اسلامی را حل کند بر این اساس بحث جمعیت مطرح شد.

وی ادامه داد: برنامه های امسال با شعار «نسل به نسل در کنارت هستیم» انجام شد و فضای سازی برنامه‌های عزاداری نیز بر این اساس شکل گرفت.

عزت زمانی یادآور شد: در نهایت اقامه عزای سیدالشهدا(ع) امسال بسیار پرشورتر از سال قبل انجام شد و رعایت پروتکل‌ها در هیئت ها دو برابر سایر بخش‌های زندگی مردم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها