موج
کدخبر : ۳۸۳۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-383055

امام جمعه یزد:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: خوب است که امور اعزام کاروان حجاج به حج به مردم واگذار شود و دولت نقش نظارتی خود را پررنگتر کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد در دیدار با مدیران و نمایندگان کارگزاران حج در استان یزد با بیان اینکه ساماندهی برگزاری مراسم حج بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: امیدواریم آیین نامه‌ای در این زمینه تدوین شود تا هم هزینه‌های حج کاهش پیدا کند و هم شرایط اعزام زائران به حج تسهیل شود.

وی عنوان کرد: بهتر است که در زمینه اعزام کاروان به حج، دولت ناظر باشد و کار به خود مردم واگذار شود.

امام جمعه یزد تاکید کرد: بحث آموزش‌ها نیز بسیار حائز اهمیت است و لازم است هم در زمینه عتبات عالیات و هم حج، آموزش‌های لازم و به‌روز به کارگزاران داده شود.

وی با اشاره به اینکه حج به دلیل شیوع کرونا فعلا تعطیل شده است، افزود: لازم است در استان برنامه ریزی انجام شود تا حال و هوای حج در استان ایجاد شود و این فریضه به فراموشی سپرده نشود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه امسال عربستان هیچ زائر خارجی را نمی پذیرد، اظهار داشت: در این شرایط اقدامات دیگری در حج و زیارت استان یزد در حال انجام است که از آن جمله می توان به ثبت‌نام‌های جدید، جذب معینه‌ها، آموزش به روحانیون و ... اشاره کرد و امسال استان یزد بیشترین میزان جذب در زمینه معینه‌ها را داشته است.

علی اصغر شریفی، مدیرکل حج و زیارت استان یزد نیز در این نشست اظهار داشت: سازمان حج و زیارت اقدام به بازسازی در برنامه های حج داشت و در این راستا یک کمیته 17 گانه با مدیران کل سازمان و کارگزاران حج و زیارت تشکیل شد که بعد از ماه‌ها جلسات کارشناسی نتایج خوبی داشت.

وی عنوان کرد: با توجه به رهنمودهای رهبری در زمینه ویروس کرونا، کارگزاران حج استان یزد وارد صحنه شدند و در زمینه جمع آوری کمک های مردمی هم برای رسیدگی به آسیب دیدگان کرونا و هم آسیب دیدگان از حوادث طبیعی نظیر سیل و زلزله به میدان آمدند همچنین دو آشپزخانه کارگزاران نیز فعال شد که غذای گرم به دست نیازمندان می‌رسانند.

شریفی با بیان اینکه 60 هزار پرس غذا توسط دو آشپزخانه تهیه شد و در اختیار افراد کم بضاعت قرار گرفت، افزود: در مجموع بالغ بر 2 میلیارد تومان برای طبخ غذا و ساخت خانه و رسیدگی به مردم مناطق سیل زده و زلزله زده توسط کارگزاران حج و زیارت استان یزد هزینه شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها