موج
کدخبر : ۳۷۹۹۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379962

شهردار میبد در جلسه ستاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان میبد؛

شهردار میبد با حضور در جلسه ستاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بیان فعالیت های صورت گرفته در خصوص تکریم و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد افزود: انقلاب اسلامی هیچگاه شجاعت مردان خدا را فراموش نخواهد کرد و همیشه با افتخار از آن ها یاد می کند.

وی همچنین دفاع از خوبی ها، وجود جانبازان، تکریم از خانواده شهدا را جز ارزش های مقدس اسلام دانست و خاطرنشان کرد: شهدا باتاسی از اعمال و رفتار حضرت امام حسین (ع) درس فداکاری، از خودگذشتگی و شجاعت و شهامت آموختند و در عمل نیز آن را به اثبات رساندند و در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام جانفشانی کردند و حماسه ای جاوید آفریدند .

 شهردار میبد به صبر و استقامت خانواده شهدا اشاره کرد و با تجلیل از مقام والای مادران شهدا افزود: سربلندی و عزت ایران به ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت است و این نتیجه تکریم از خانواده شهدا و مادران و همسران شهداست .

دبیر شهر جهانی زیلو عنوان کرد: شهرستان میبد برای حفظ و حراست از خاک کشور قریب به 500 شهید را تقدیم کرده است و حافظه تاریخی ملت ایران حرکت مجاهدانه و مظلومانه این شهیدان را فراموش نمی کند.

نقوی با اشاره به برگزاری یادواره شهدا و سایر فعالیت های فرهنگی در این حوزه افزود: از جمله فعالیت های شهرداری میبد بازآفرینی و احیای یادمان شهدای شهرستان، برگزاری مراسم تجدید میثاق و بیعت با شهدا با حضور مدیران شهرداری، ساخت المان شهدا در میدان امام حسین(ع) فیروزآباد و ... می باشد.

نقوی با اشاره به اولویت نام گذاری معابر شهری به نام شهدا گفت: در کمیته نام گذاری شهر میبد نه تنها نام شهیدی از روی معابر شهری حذف نگردیده بلکه با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا تاکنون نزدیک به 200 معبر شهری به نام شهیدان مزین شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها