موج
کدخبر : ۳۷۶۱۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376187

رئیس کل دادگستری استان یزد از آزادی 9 محکوم مالی در سال جدید با همت خیرین و نیکوکاران استان با پرداخت مبلغی بالغ بر 23 میلیارد ریال از زندانهای استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری یزد و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد در برنامه تلویزیونی ماه مهربانی ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع)، تقدیر از ساخت برنامه تاثیرگذار ماه مهربانی برای هفتمین سال متوالی با محوریت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد افزود: از یکی از مهمترین اقداماتی که در راستای کاهش جمعیت کیفری میتوان نام برد ساخت برنامه ها و فرهنگی سازی از طریق رسانه ها به صورت ویژه تلویزیون است که این برنامه در این راستا بسیار موفق بوده است.

وی تصریح کرد: در سال 1399 با توجه به شرایط جامعه و وجود ویروس منحوس کرونا این ستاد جشن های گلریزان را متوقف نکرده و  برای اولین بار در کشور جشن ها را به صورت برخط برگزار نمود.

این مقام مسئول از برگزاری پویش هایی همچون  بخشش کریمانه، هر هیئت آزادی یک زندانی، پویش یلدای رهایی، سومین جشنواره خیریه نفس در قفس، برگزاری گلریزان زورخانه ای، پویش بهاریه، طرح رضوان، قدم قدم تا آزادی با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در سال گذشته خبر داد و گفت: نتیجه برگزاری این طرح ها و پویش ها آزادی 335 محکوم مالی بود که در قالب 8 آیین آزادی به مناسبت های مختلف مانند عید سعید فطر، هفته قوه قضاییه، شهادت امام رضا (ع)، اربعین حسینی، سالروز شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا و ایام الله دهه فجر برگزار گردید.  

وی در ادامه با تاکید بر حضور پر شور مردم دارالعباده در ایام  ماه محرم در خصوص پویش هر هیئت آزادی یک زندانی گفت: با توجه به شرایط کرونا در ماه محرم ستاد دیه اقدام به برگزاری این طرح نمود و با دعوت از خیرین و نیکوکاران و هیئت های مذهبی این پویش را برگزارکرد که در نهایت با اجرای این پویش مبلغ 1 میلیارد و 400 میلیون تومان جمع آوری و به آزادی 40 محکوم مالی از زندانهای استان منجر گردید.

دهشیری با اشاره به تاثیرات ویروس منحوس کرونا بر جامعه و آرزوی سلامتی و توفیق برای کادر درمان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسم ها و آیین هایی مانند ختم، سوم، هفتم، چهلم و سالگرد با اطلاع رسانی مناسب ستاد دیه استان شاهد حضور بسیاری از افراد بودیم که هزینه های مراسم های خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد  اختصاص داده و تاکنون مبلغی قریب به یک میلیارد تومان از این طرح به ستاد دیه استان اهدا گردیده است و این اقدام تبدیل به یک فرهنگ گردیده است.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از آزادی تعداد 335 مددجو در سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد مددجویان مذکور 184 مددجو با انجام مشاوره و بدون پرداخت کمک و تعداد 151 مددجو با پرداخت وجه از زندانهای استان آزاد گردیدند .

وی در ادامه افزود: مبلغ کل بدهی این محکومین مبلغی نزدیک به  199 میلیارد تومان بوده که مبلغ  188میلیارد تومان از این مبلغ از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده و با پرداخت مبلغ 11 میلیارد تومان زمینه آزادی این محکومین فراهم شده است.

دهشیری در ادامه این برنامه از آزادی 9 محکوم مالی در سال جدید با همت خیرین و نیکوکاران استان یزد با پرداخت مبلغی بالغ بر 2 میلیارد و 300 میلیون تومان از زندانهای استان خبر داده و گفت : ستاد دیه در کوشش است تا در پایان ماه مبارک رمضان این تعداد آزادی را با همت خیرین و نیکوکاران افزایش دهد  .

این مقام قضایی در پایان از اعطای مرخصی 3 روزه به زندانیان جرائم غیر عمد به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و گفت: تا کنون مبلغ 770 میلیون تومان به همت خیرین و نیکوکاران استان یزد برای تحقق اهداف ستاد دیه جمع آوری شده و مبلغی بالغ بر 1 میلیارد تومان نیز توسط صنایع به ستاد دیه استان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا شده است.

شایان ذکر است برنامه تلویزیونی ماه مهربانی به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با هدف آزاد ساری زندانیان جرائم غیر عمد در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به صورت زنده از شبکه استانی یزد پخش می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها