موج
کدخبر : ۳۷۴۰۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374006

رییس بیمارستان شهدای کارگر یزد؛

رییس بیمارستان شهدای کارگر یزد در خصوص تجهیزات و اکسیژن مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا بیان کرد: دو بخش در اختیار بیماران مبتلا به کرونا است و پیش بینی برای خرید دستگاه اکسیژن ساز نیز صورت گرفته بود که خوشبختانه از این جهت با مشکل مواجه نیستیم.

حسین حاجی صادقی زاده، رییس بیمارستان شهدای کارگر یزد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج یزد، گفت: تاکنون دو بخش ویژه کرونا در این بیمارستان فعال است و یک بخش نیز در حال آماده‌سازی است که با توجه به افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در اختیار این بیماران قرار می گیرد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۵ تخت و چهار تخت آی سی یو برای بستری شدن بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

رییس بیمارستان شهدای کارگر استان یزد تصریح کرد: همه بیمارستان های استان موظف هستند بخشی را به مبتلایان کووید 19 اختصاص دهند، قبل از تعطیلی عید نوروز بخش ۱۶ تخته در اختیار این بیماران بود که در حال حاضر افزایش ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان انجام شده است.

وی در خصوص آمار صعودی ابتلابه کرونا بعد از تعطیلات عید نوروز، بیان کرد: قبل از ایام تعطیلات عید، شمار بیماران کرونایی در این بیمارستان به پنج عدد می رسید در حالی که هم اکنون آمار به۳۶ بیمار کرونایی در این مرکز رسیده است و شاهد افزایش ۹ برابری بیماران کرونایی هستیم.

 حاجی صادقی زاده با اشاره به اینکه آمادگی داریم در طی ۲۴ ساعت بخش جدیدی راه اندارزی کنیم، گفت: طبق دستور العملی که ابلاغ شد، برخی بیماران بستری مبتلا به کرونا می توانند داروهای خود را به طور سرپایی از طریق اورژانس دریافت کنند و زودتر مرخص شوند تا بار بستری بیماران از این طریق کمتر شود.

رییس بیمارستان شهدای کارگر یزد در خصوص تجهیزات و اکسیژن مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا بیان کرد: تانکر ۱۰ تنی اکسیژن مایع از طرف خیّر به بیمارستان اهدا شد و پیش بینی هایی برای خرید دستگاه اکسیژن ساز صورت گرفته بود که خوشبختانه از این جهت با مشکل مواجه نیستیم.

حاجی صادقی زاده نسبت به عادی انگاری شرایط در بین مردم و مسافرت در این شرایط، هشدار داد و بیان کرد: این موضوع عامل اصلی شیوع کرونا است علاوه بر آن نظارت های مراکز بهداشت باید تقویت شود تا به طور جدی افرادی که شیوه نامه های مقابله با کرونا را رعایت نمی کنند، از ارائه خدمات محروم باشند.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف در جامعه کمرنگ شده است، افزود: دعوت از یکدیگر برای رعایت پروتکل‌ها و زدن‌ماسک مصداق امر به معروف است.

حاجی صادقی زاده در خصوص تعطیلی سایر بخش های بیمارستان بیان کرد: به دلیل شرایط بحرانی و سیر صعودی بیماری کرونا عمل های جراحی سنگین، عمل جراحی تعویض مفصل و زانو، عمل جراحی سنگین زنان و جراحی ترمیمی تعطیل شده است.

به گفته حاجی صادقی زاده، بخش جراحی عمومی، اورتوپد و عمل های مربوط به شکستگی دست و پا در بیمارستان شهدای کارگر فعال هستند.

وی با بیان اینکه برخی از بیماران مانند بیماران سرطانی و غیره به علت ترس از کرونا به بیمارستان برای ادامه درمان مراجعه نمی کنند و به طور غیر مستقیم هم کرونا می‌تواند عامل افزایش مرگ و میر ها باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها