موج
کدخبر : ۳۶۸۱۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368167

نذر سلامتی خیرمندِ یزدی با اهدای مبلغ ۳۰ میلیون تومان، تاکید رییس دادگستری بافق بر استفاده از شیوه های کشاورزی مدرن در بافق و تجلیل از برگزیدگان هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت قوه قضاییه در استان یزد از جمله اخبار حوزه دادگستری استان یزد است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، نیکوکار یزدی با حضور در دفتر ستاد دیه استان یزد مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمود.

نیکوکار یزدی با حضور در دفتر ستاد دیه استان یزد مبلغ ۳۰ میلیون تومان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمود.

این نیکوکار که اصرار داشت نام و تصویرش فاش نشود هدف از این اقدام خداپسندانه را نذر سلامتی پدر خود عنوان نمود و در این خصوص گفت : این مبلغ را جهت خشنودی خداوند و سلامتی پدر خود اهدا نموده و امیدوارم با اهدای این مبلغ گره ای از زندگی یک مددجو باز و در نوروز کنار خانواده خود باشد.

تجلیل از برگزیدگان هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت قوه قضاییه در استان یزد

در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان یزد از برگزیدگان هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت قوه قضاییه تجلیل شد.

دراین مرحله  358 نفر از کارکنان و خانواده دستگاه قضا و سازمان های تابعه در رشته‌های شفاهی قرائت، ترتیل، اذان و حفظ  قرآن کریم و رشته‌های کتبی درک مفاهیم و حفظ موضوعی در مقطع بزرگسالان و فرزندان زیر 16 سال به تفکیک برادران و خواهران شرکت نمودند.

لازم به ذکر است با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری مرحله کشوری مطابق سنوات گذشته میسر نبوده و نفرات برتر مرحله کشوری از بین شرکت کنندگان همین مرحله مقدماتی کشوری و از طریق داوری فیلم های ارسالی استان‌ها انتخاب می‌شوند.

در پایان این مراسم رئیس کل دادگستری استان یزد با اهدای لوح سپاس از برگزیدگان استانی که مجموعاً 70 نفر و شامل 40 نفر برادران و 30 نفر خواهران بودند تقدیر کرد.

استفاده از شیوه های کشاورزی مدرن در بافق ضروری است

رئیس دادگستری شهرستان بافق گفت: استفاده از شیوه های کشاورزی مدرن با التزام و مراقبت برآبیاری قطره ای و شیوه های جدید در بافق ضروری است که این امر نیازمند برنامه ریزی و همکاری وزارت نیرو است.

اسماعیل دهقان شوازی در نشست مشترک مسئولین قضایی شهرستان بافق با مسئولین شرکت آب منطقه ای استان یزد بیان کرد: در بسیاری از موارد پس از واگذاری زمین از سوی جهادکشاورزی و منابع طبیعی و دیگر ارگان ها در استفاده بهینه و نوین از آب های زیر زمینی که خود یک ثروت ملی به حساب می آید مدیریت و نظارت جدی صورت نمی گیرد.

وی تصریح کرد: می توان با انجام شیوه های آبیاری جدید و قطره ای از کشاورزی نوین استفاده نمود و یا در بخش کشاورزی از تحویل حجمی آب استفاده کرد و با احیای قنوات، مشکل کم آبی را در حد متعارف مرتفع نمود.

این مقام قضایی، به ضرورت بازچرخانی آب در بخش صنعت اشاره کرد و بیان داشت: در بخش صنعت باز چرخانی آب ضروری است که باید به آن همت گمارد و راه حل های مناسب را بکار برد.

وی افزود : با هدایت آبهای شهری و فاضلاب به محلی در خارج از شهر و سپس انجام امور تصفیه آن و استفاده مجدد از آن در چرخه صنعت و کشاورزی می توان از هدر رفت آب جلوگیری نمود.

رئیس دادگستری شهرستان بافق بر تعامل و هماهنگی جهاد کشاورزی و آب منطقه ای تأکید کرد و ابراز داشت : برای مدیریت بر منابع آب و جلوگیری از هدر رفت آن و حصول نتایج بهتر در سایه مدیریت بهتر باید ادارات متولی نسبت به امور جاری تعامل، همراهی و هماهنگی بیشتری را بین خود ایجاد نمایند.

وی رویه های کشاورزی نامناسب و برداشت های بی رویه از آبهای زیر زمینی را عامل اصلی ضربه بر پیکره آب های زیرزمینی دانست و اظهار داشت : برداشت های بی رویه و شیوه های نا مناسب کشاورزی همراه با قوانین کارشناسی نشده ضربات زیادی را به ذخایر آبی مطقه وارد کرده است و حال باید با تمسک به قوانین جدید و بررسی های دقیق کارشناسان جهاد کشاورزی و آب منطقه ای و وزارت نیرو ضمن مد نظر قراردادن نظریات و خواسته های مردم، اقدام به طرح قوانین و رویه های جدید جهت کشاورزی و برداشت مناسب از آب های زیر زمینی به ویژه در مناطق بیابانی کنند.

دهقان شوازی ، بر انتخاب و حضور نماینده وکارشناس مناسب و متبحر و آشنا به مسائل حقوقی و کشاورزی جهت شرکت در جلسات دادرسی تأکید کرد و بیان داشت : آشنایی با امور حقوقی و همچنین آگاهی از مسایل و مشکلات واقعی مردم و کشاورزان می تواند در حصول نتایج مطلوب اثر گذار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها