موج
کدخبر : ۳۶۵۹۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365993

نماینده دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور در سفر به بافق و آیین افتتاحیه خانه هلال و بانک امکانات تجهیزات پزشکی آستان مقدس امام زاده عبدالله (ع) گفت: در حال حاضر در استان یزد ۳۰ واحد خانه هلال احمر فعالیت می‌کنند که تا پایان امسال این تعداد به ۷۰ خانه افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق، آیین افتتاحیه خانه هلال و بانک امکانات تجهیزات پزشکی آستان مقدس امام زاده عبدالله (ع) وابسته به جمعیت هلال احمر شهرستان با حضور رئیس خانه‌های هلال احمر کشور و نماینده دبیر کل جمعیت و  مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور، فرماندار بافق و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان برگزار شد.

فرماندار بافق در این آیین ضمن تبریک میلاد با سعادت امام محمدباقر(ع) و آغاز ماه رجب، با اشاره به اینکه یکی از اهداف راه اندازی خانه های هلال ارتقای فرهنگ ‌داوطلبی و توجه به کرامت انسانی می باشد، تصریح کرد: ‌با تشکیل این خانه‌ها تمام ظرفیت‌های خدمت‌رسانی جمعیت هلال‌احمر مبتنی بر نیاز هر منطقه سرشماری ‌و به کار گرفته می‌شود‎.‎

سید مهدی طلائی مقدم در ادامه ضمن تاکید بر راه اندازی داروخانه هلال احمر شهرستان بافق، گفت: با توجه به بعدمسافت شهرستان و کاهش تردد بیماران جهت تامین داروهای خاص و کمیاب به مرکز استان، شهرستان کارگری بافق نیازمند داروخانه هلال احمر می باشد.

رئیس خانه‌های هلال احمر کشور در حاشیه افتتاح خانه هلال و بانک امکانات تجهیزات پزشکی آستان مقدس امام زاده عبدالله (ع) بافق، گفت: این خانه در مساحت ۵۰ متر با هزینه ۲ میلیارد ریال به همت خیران حقیقی و حقوقی راه اندازی شد.

حسن فراهانی افزود: این مجموعه پنجمین خانه هلال احمر شهرستان است که تجهیزاتی نظیر دستگاه اکسیژن ساز، تخت بیمارستانی، کپسول اکسیژن، ویلچر و ... را داراست.

فراهانی با اشاره به راه اندازی نخستین بانک امکانات تجهیزات پزشکی در آستان امام زاده عبدالله (ع)، تصریح کرد: این بانک امکانات نخستین مجموعه در شهرستان است که زیر نظر جمعیت هلال احمر برای کمک به بیماران ناتوان جسمی که توانایی خرید پزشکی ندارند، فعالیت می‌کند.

نماینده دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور، افزود: در حال حاضر در استان یزد ۳۰ واحد خانه هلال احمر فعالیت می‌کنند که تا پایان امسال این تعداد به ۷۰ خانه افزایش می‌یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها