موج
کدخبر : ۳۶۰۱۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360181

رییس کل دادگستری استان یزد در ادامه سرکشی از حوزه های قضائی و دادگاه های عمومی استان یزد با حضور در دادگاه عمومی بخش نیر از نزدیک فعالیت های این دادگاه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در بازدید از دادگاه عمومی بخش نیر، عملکرد دادگاه این بخش را مثبت ارزیابی کرد.

وی در ادامه سرکشی از حوزه های قضائی و دادگاه های عمومی استان یزد با حضور در دادگاه عمومی بخش نیر از نزدیک فعالیت های این دادگاه را مورد بررسی قرار داد.

وی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت دادگاه عمومی نیر گفت: این دادگاه در بسیاری از شاخص های ارزشیابی دادگاه های عمومی رتبه های اول تا پنج استان را به خود اختصاص داده است.

دهشیری با اشاره به ویژگی های فرهنگی و سنتی بخش نیر بر لزوم توجه به فرهنگ صلح و سازش تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به پایین بودن حجم پرونده ها در دادگاه این بخش، باید با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف و گسترش فرهنگ صلح و سازش این روند را حفظ کرد.

وی تصریح کرد: در این حوزه قضایی تنها یک پرونده مسن وجود دارد که در راستای سیاست های قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی به پرونده های مسن با قید فوریت باید این پرونده در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

در این بازدید مهدی غلامی زاده سرپرست دادگاه عمومی بخش نیر گزارشی از فعالیت های دستگاه قضا در این بخش ارائه کرد.

وی با اشاره به پایین بودن میزان جرم در بخش نیر گفت: کمبود نیروی انتظامی از مهمترین چالش های پیش روی دادگاه عمومی بخش نیر است.

شایان ذکر است: در این دیدار دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد حضور داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها