موج
کدخبر : ۳۵۵۹۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355910

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد خبر داد؛

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با تاکید براین که یکی از نقش های مهم ستاد دیه در کنار آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، فرهنگ سازی و جلوگیری از ورود افراد به زندان است گفت: در تلاش هستیم تا با ساخت مجموعه ویدیوهایی کوتاه با موضوعات مختلف از ورود ناخواسته افراد به دلایل بدهی های مالی جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد در این خصوص گفت: با توجه به عدم آگاهی اقشار مردم از جرائم غیر عمد و ورود ناخواسته آنها به زندان، در نظر داریم تا فیلم هایی کوتاه با موضوعات مختلف جهت آگاهی مردم و جلو گیری از ورود آنها به زندان بسازیم.

افشون با تاکید براین که یکی از نقش های مهم ستاد دیه در کنار آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، فرهنگ سازی و جلوگیری از ورود افراد به زندان است گفت: در تلاش هستیم تا با ساخت مجموعه ویدیوهایی کوتاه با موضوعات مختلف از ورود ناخواسته افراد به دلایل بدهی های مالی جلوگیری کنیم بنابراین  ویدیوهایی با هدف فرهنگ سازی و جلوگیری از ورود افراد با جرائم غیر عمد به زندان ساخته می شود.

 وی در این باره افزود: این ویدیو ها عموما با موضوعاتی از قبیل ” تعیین مهریه معقول ”، “بیمه نمودن وسیله نقلیه و داشتن گواهی نامه برای رانندگی ”، ” قوانین مربوط به چک و سفته ” و ” حوادث کارگاهی ” که گاهی منجر به قتل نیز میگردد ساخته خواهد شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان اظهار کرد: هم اکنون تعداد۲۲۹ مددجو محکوم مالی چشم انتظار کمک خیرین و نیکوکاران هستند که بیشترین طیف مددجویان ستاد دیه بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته با ۱۳۰ زندانی را به خود اختصاص داده و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه و نفقه و در رتبه های بعد دیه مربوط به رانندگی و حوادث کارگاهی قرار دارند.

اسلام افشون در پایان گفت: در نظر داریم برای ساخت این ویدیو ها از چهره ها و بازیگران مطرح استانی استفاده نماییم تا بتوانیم از ظرفیت هنرمندان استانی استفاده بهینه کرده باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها