موج
کدخبر : ۳۳۵۱۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335145

معاون اقتصادی اداره کل اقتصاد و دارایی استان یزد گفت: در نقشه راه سرمایه گذاری تعریف شده که چقدر می توان از تسهیلات بانکی، بازار سرمایه و تسهیلات دولتی استفاده کرد و در آن8 منبع مهم تامین مالی را معرفی کرده‌است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، محمد دهقان منشادی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان یزد با حضور فرماندار یزد، بخشدار مرکزی و برخی مسئولان ادارات شهرستان یزد در محل فرمانداری یزد گفت: با توجه به اینکه حساب بانکی بسیاری از شرکت های یزدی در تهران است گردش مالی آنها هم در تهران انجام می شود و به شهرستان و استان یزد منتقل نمی شود لذا مهمترین کاری که باید انجام شود ترغیب صاحبان حساب برای انتقال حساب خود به استان است تا بتوانیم از گردش مالی آن تسهیلات را فراهم کنیم.

دهقان منشادی با تاکید بر ضرورت تکریم سرمایه گذاران فعلی برای تشویق آنها و جذب آنها برای سرمایه گذاری مجدد، گفت: بازاریابی و نقشه راه سرمایه گذاری به تفکیک شهرستان های استان یزد تهیه شده و می تواند بر این اساس کار شروع شود.

دهقان عنوان کرد: در تمام پروژه های تعریف شده محل و حجم سرمایه گذاری آنها مشخص شده و مطالعات فنی و مالی مورد نیاز انجام شده است و فقط موضوع تامین منابع مالی از سوی سرمایه گذار باید انجام شود.

وی با بیان اینکه نقشه راه سرمایه گذاری مسیر جذب سرمایه گذار و آینده سرمایه گذاری را به ما نشان می دهد، گفت: در نقشه راه تعریف شده که چقدر می توان از تسهیلات بانکی، بازار سرمایه و تسهیلات دولتی استفاده کرد و در آن8 منبع مهم تامین مالی را معرفی کرده‌است.

دهقان منشادی افزود: یکی از خلا هایی که وجود دارد این است که سازمان بورس در شهرستان ها نهاد متناظر ندارد و تعداد شرکت های یزدی فعال در بازار سرمایه اندک است بر همین اساس هر چقدر بازار سرمایه در استان توسعه پیدا کند به مثابه خارج شدن پول از استان است.

وی گفت: پکیج سرمایه گذاری استان یزد تدوین شده و به زودی می توانیم در اختیار سرمایه گذاران قرار دهیم.

دهقان افزود: در پکیج سرمایه گذاری استان پهنه هایی دیده شده که شامل بخش های مختلف دام و طیور، شهرک صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی و شهرک الکترونیک و فناوری اطلاعات و ..است.

وی بیان کرد: اقبال برای پرورش دام و طیور در استان رو به افزایش است و مقرر شد نظام مهندسی کشاورزی برای هر شهرستان پهنه ای را در نظر بگیرد.

وی با تاکید بر حمایت از پهنه های خودگردان گفت: حمایت از پهنه های خودگردان می تواند انگیزه سرمایه گذاری را افزایش دهد و ما از هر فعالیتی که منجر به کاهش هزینه های سرمایه گذار شود استقبال می کنیم.

گفتنی است: سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد در این نشست بر جذب سرمایه گذار در استان یزد و تشکیل کمیته اشتغال همچنین بر رفع موانع تولید و تسریع در تحقق جهش تولید تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها