موج

استاندار یزد بیان کرد؛

استاندار یزد گفت: توجه به معماری دانشگاه، راهی برای تثبیت شأن و جایگاه دانشگاه در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در مراسم اختتامیه دومین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی که در دانشگاه یزد برگزار شد، معماری را روحی زنده در کالبد ساختمان ها دانست و افزود: امروز شاهد تاثیر معماری بر روح و روان جامعه و آداب و سنت های آن هستیم.

وی با مقایسه معماری دانشگاه‌های ایران نسبت به دانشگاه های جهان ادامه داد:  در حال حاضر فاصله زیادی با معماری استاندارد دانشگاه های دنیا داریم ، لازم است همانگونه که به افزایش کمی دانشجو در دانشگاه ها توجه شده است نسبت به ارتقای کیفی دانشگاه ها و ایجاد فضای مناسب برای تحصیل دانشجویان نیز بیشتر تمرکز کنیم.

طالبی با ابراز خشنودی نسبت به ورود نسل چهارم دانشگاه‌ها یعنی دانشگاه‌های جامعه محور تصریح کرد: باید تلاش شود تا جایگاه و تاثیرگذاری دانشگاه‌ها در جامعه را بیشتر شاهد باشیم.

وی  با بیان اینکه برگزاری این همایش ها و  توجه به معماری دانشگاه، راهی برای تثبیت شأن و جایگاه دانشگاه در جامعه است، افزود: امروز استان یزد با توجه به دیرینگی هنر معماری آن و احترامی که دنیا به واسطه ثبت جهانی شهر یزد ( ۱۸ تیر ۹۶) برای آن قائل است، بهترین ظرفیت را در کشور برای توجه به حوزه معماری دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها