موج
کدخبر : ۲۶۸۵۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268506

مدیرکل زندانهای یزد اظهار داشت: برنامه ریزی جهت اجرای بیش از ۴۰ رشته حرفه آموزی ویژه مددجویان و برگزاری ۸۴ دوره حرفه آموزی واشتغال عاملی جهت کاهش آسیب های اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، رضا ذوالفعلی نژاد مدیرکل زندانهای یزد طی سخنانی دستاوردهای زندانهای یزد در سال جاری وسنوات گذشته را مدیون، صبوری وحمایت خانواده زندانبانان دانست.

وی با اشاره به برکات انقلاب اسلامی برای مردم ،مهمترین این دستاوردها را  استقلال ،آزادی و جمهوری اسلامی و همچنین رهایی از زیر یوغ استثمار و استعمار دانست و اظهار داشت :اینکه ملت ایران به خود اتکایی و شکوفایی رسیده است مدیون همین انقلاب و خون شهدایی است که با خون خود آن را به ثمر رساندند و از کشور در برابر دشمنان قسم خورده دفاع کردند.

مدیرکل زندانهای یزد همچنین گفت: زندانها نیز به واسطه پیدایش انقلاب اسلامی همانند نهادهای دیگراجتماعی که تغییرات اساسی درآنها شکل گرفت، متأثر از انقلاب شدند و پیرو فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند”زندانها را به دانشگاه تبدیل کنید” بزرگترین دستاورد زندان ها که حفظ کرامت انسانی مددجویان است به ارمغان آمد.

ذوالفعلی نژاد مواردی همچون توجه به آموزش های اعتقادی، فرهنگی وتحصیلی مددجویان، توجه به خانواده زندانیان ، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، حرفه آموزی و اشتغال را جزو دستاوردهای انقلاب اسلامی برای عرصه زندانبانی برشمرد.

همچنین مدیرکل زندانهای یزد در ادامه با اشاره به دستاوردهای زندانهای یزد در سال ۹۷ عناوینی نظیر کسب رتبه دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی رتبه برتر حوزه های سواد آموزی، حقوق شهروندی، کتاب و کتابخوانی را مرهون زحمات خانواده همکاران دانست که با حمایت، صبوری مسبب حضور پرثمر همسران خود در فعالیتهای زندانبانی شده اند.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیتهای مؤثر برای اجتماعی شدن مددجویان تولید اشتغال برای بیش از ۲۲۰ نفر از مددجویان با ۴۰ پیمانکار و کارفرما کار که ماهیانه حقوقی بین پانصدهزارتومان تا دو میلیون ودویست هزار تومان دریافت می کنند، برنامه ریزی جهت اجرای بیش از ۴۰ رشته حرفه آموزی ویژه مددجویان و برگزاری ۸۴ دوره حرفه آموزی  واشتغال را عاملی جهت کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد.

گفتنی است در ادامه این جشن برنامه هایی همچون اجرای جنگ شادی ،موسیقی زنده،مسابقه جهت فرزندان پرسنل برگزار و درپایان به کلیه فرزندان کارکنان که در رده های مختلف تحصیلی عناوینی را کسب نمودند جوائزی اهدا گردید.

همچنین در حاشیه این جشن از سوی واحد فرهنگی زندان شهرستان اردکان نمایشگاه نقاشی ویژه فرزندان پرسنل تشکیل شد که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

در جشن کارنان و خانواده کارکنان زندان اردکان که با حضور رئیس دادگستری و دادستان اردکان، مدیرکل و تنی چند از مسئولین اداره کل زندان های یزد و همچنین مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان اردکان، رئیس زندان و جمعی ازکارکنان وخانواده هایشان برگزار شد،

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها