موج
کدخبر : ۲۶۵۴۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265478

فرماندار ابرکوه:

فرماندار ابرکوه گفت: ابرکوه یکی از بهترین مناطق از لحاظ دارا بودن معادن سنگ‌های ساختمانی با کیفیت از نوع مرمر و تراورتن در کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدکاظمی نسب در حاشیه بازدید از منطقه عیش اعلا و معادن سنگ منطقه با تأکید بر ساماندهی بهره‌برداران و فعالان این بخش افزود: برای اخذ یک درصد عوارض و مالیات بر ارزش‌افزوده معادن تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

وی بابیان اینکه ابرکوه قطب مهم معادن سنگ‌های ساختمانی استان یزد است، اظهار داشت: این منطقه یکی از بهترین مناطق از لحاظ دارا بودن معادن سنگ‌های ساختمانی با کیفیت از نوع مرمر و تراورتن در کشور است.

فرماندار ابرکوه ادامه داد: این شهرستان هم‌اکنون 78 معدن سنگ های ساختمانی دارد که 22 معدن آن فعال است که زمینه اشتغال 700 نفر را به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است .

کاظمی نسب آمار بیکاری شهرستان را 14.1 درصد عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به تداوم 2 دهه خشکسالی، توسعه صنعت کم آبخواه و تولید سنگ‌های تزئینی معادن و خارج شدن از خام فروشی یکی از راهکارهای لازم برای حل مشکل اشتغال است.

رئیس کارگروه اشتغال ابرکوه یادآور شد: در بخش صنعت سالانه 450 هزار تن انواع میلگرد در این شهرستان تولید و علاوه بر مصرف داخلی 50 هزار تن آن به خارج از کشور صادر می‌شود.

به گفته فرماندار ابرکوه سالانه 30 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در شهرستان تولید می‌شود که 10میلیون مترمربع آن به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و بعضاً به اتحادیه اروپا نیز صادر می‌شود.

کاظمی نسبت اضافه کرد: با تکمیل ظرفیت واحدهای تولیدی نظیر کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک و فولاد زمینه اشتغال بیش از هزار نفر فراهم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها