موج
کدخبر : ۳۷۶۰۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376052

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه:

پرویز توسلی زاده از آزادی ۲۰۵ زندانی جرایم مالی غیرعمد در سال ۱۳۹۹ در این استان با همکاری ستاد دیه و خیرین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در مراسم گلریزان با همکاری ستاد دیه و اداره زندان ها و خیرین در دادگستری استان کرمانشاه، افزود: مبلغ محکومیت این افراد بیش از ۷۹۰ میلیارد ریال بوده که با رایزنی با شکات پرونده بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال از آن توسط خود شکات پرونده بخشیده شده است.

وی تاکید کرد: نفس این کار پسندیده و ارزشمند است و بر کسی پوشیده نیست که آزادی یک پدر که ناخواسته در زندان به سر می برد و برگشت آن به آغوش خانواده چقدر می تواند ارزشمند باشد.

توسلی زاده اظهار کرد: در این کار نیاز به فرهنگ سازی داریم که اقشار مختلف جامعه را به این اقدامات خیرخواهانه دعوت کنیم؛ البته وقتی سربازی حقوق خود را به آزادی یک زندانی هدیه می کند متوجه می شویم چقدر مردم ما در انجام امور خیر پیش قدم و خدمتگزارند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سطح استان ظرفیت های خوبی برای این کار وجود دارد، تاکید کرد: مسوولان امر موظفند با شناسایی ظرفیت ها و طلب کمک از آنها به همنوع خود یاری رسانند چرا که همه ما فقط یک امانتدار در دنیا هستیم و هر چه که در اختیار ماست از برکات حضرت حق است که باید در راه خیر بذل کنیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه هر ساله با کمک ستاد دیه استان و نیز جمعی از خیرین و مسوولان و به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) مراسم گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد در استان برگزار می شود.

توسلی‌زاده اظهار داشت: این مراسم با استقبال خوب هم استانی های عزیز همراه است و کمک های شایانی نیز صورت می گیرد که در این جلسه مبلغ ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از سوی خیرین برای آزادسازی زندانیان اختصاص پیدا کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها